Sonucun yüksek çıkmasının ikiz-üçüz çocuk olmasıyla alakası var mı?

Merhaba; evde yaptığım test pozitif çıktı. Kan testi yaptırdım sonuç: 2592 çıktı. Aile hekimim ultrasona girip kese var mı yok mu, bunu öğren dedi. Sonucun yüksek çıkmasının ikiz-üçüz çocuk olmasıyla alakası var mı? Yoksa sadece haftalık belirtisi midir? Bir de kesenin boş çıkma ihtimali ne kadar?

Tahlil.com Cevabı :  Beta HCG değerinin yüksekliği ile ikiz veya üçüz gebelik tanısı konamaz. Ultrasonla görülmesi gerekir. Kesenin boş çıkma ihtimali gibi bir yüzde verme şansımız olamaz. Beta HCG değerine göre tahmini gebelik haftasını aşağıda bulabilirsiniz.         http://tahlil.com/beta-hcg-degerlerine-gore-tahmini-gebelik-haftasi