Sperm testi sonuçlarım bunlar.Değerlendirir misiniz?

Sperm testi sonuçlarım:miktarı: 3 MLph : 7.2Sayı :12 MİLYONtoplam sayı : 36 milyonHAREKETLİLİKPR%5NP%5Hareketsiz :%90AGLÜTİNASYON AGREGASYON: (-)Morfoloji :%217.05.2012 tarihinde Varikosal ameliyatı olduktan sonra değerlerimde yükseklik var fakat hareketlilik sayısı düşük ne yapmam gerek bilgilendirirseniz sevinirim.Yeni değerler 13.11.2012 yaş 32Spermiyogram testimiktarı: 3,5 mlph : 8Sayı :49 milyontoplam sayı : 171,5 milyonHAREKETLİLİKPR%3NP%5Hareketsiz :%92AGLÜTİNASYON AGREGASYON: NONSPESFİKMorfolojinormal yapı %46baş anomalisi %48boyun anomalisi %0kuyruk %6direkt mikroskobi 1-2 milyon (lökosit germ cells)görüldü.Değerlendirir misiniz?

Tahlil.com Cevabı : Spermlerin hareket oranı düşük, aglütinasyon da var.Ancak şekillerinde bir anormallik yok.Bir üroloji uzmanına başvurmanız en doğru olanı.

a**** :

eşimin sperm sonuçları acil değerlendiriseniz çok sevinirm...şimdiden teşekkür edrim ABSTİNANS SÜRESİ-4 MİKTAR-2RENK-kremGÖRÜNÜŞ-opelesanPh-8VİSKOZİTE -normalLİKEFAKSİYON SÜRESİ-20 dkSPERM KONSANTRASYONU -51.2TOPLAM SPERM SAYISI-102.4MORFOLOJİ ( Kruger Strict Criteria )NORMAL MORFOLOJİ -15ANORMAL MORFOLOJİ-85 BAŞ ANOMOLİSİ-24 BOYUN ANOMOLİSİ -34KUYRUK ANOMOLİSİ -27LÖKOSİT-150Referans Değerleri> 2 mL7.2 - 8.0> 20 milyon / mL > 40 milyon> % 14 FERTİL% 5 - 14 SUBFERTİL/FERTİL % 1 - 4 SUBFERTİLERİTROSİT-yokAGLUTINASYON -VarIMMATUR GERM HÜCRESİ-2-3MOTILITE1. SAATHIZLI HAREKETLİ -18YAVAŞ HAREKETLİ -30YERİNDE HAREKETLİ -37HAREKETSİZ-152.SAATHIZLI HAREKETLİ- 11YAVAŞ HAREKETLİ-24 YERİNDE HAREKETLİ-44 HAREKETSİZ-21

Cevap:

Kruger yöntemiyle yapılan spermiyogram kriterlerine göre eşinizin sperm morfoloji değerleri normal.Problem gözükmüyor sonuçlarda.Aşağıda detaylı bilgi bulabilirsiniz.http://tahlil.com/spermiyogram-yani-sperm-testi-yapilirken-kruger-yontemi-ile-yapilmasi-tavsiye-edildi-kruger-sperm-testi-nedir/

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.