sürekli yorgunluk

Hocam merhaba , şuan halsizlik çabuk yorulma, yürüyüş aktiviteleri sonrası nefes alma sıkıntısı, aldığım nefes yetmiyormuş hissi mevcut ve günlerce dinlensem bile geçmeyen yorgunluk mevcut ayrıca 3 ayda bir kızılaya kan bağışlıyorum , haziran ayında idrarda hafif yanma ve halsizlik şikayeti ile ürolojiye gittim testler yapıldı , idrarda hafif kan var ve kreatin değeri yüksek dediler antibiyotik verildi antibiyotik sonrası halsizliğim çok azaldı , ve uroloji ultrasound istedi onun sonucuda (her iki böbreğin konturu boyutu panakim kalılığı normal sınırdadır.bilateral böbrek parankim ekojeniteleri minimal artmıştır.pelvikaliyel sistemleri doğal görünümdedir.) olarak geldi, migren için kullandığım apranax ilacın kreatin sevisyesinde artış yapabileceği uzun bir süre ağrı kesici içmemem söylendi , antibiyotik bittikten kendimi iyi hissedince kızılaya tekrar kan bağışı yaptım ve halsizliğim bu dönem iyice arttı ve koltuk altımda ve kasık bölgemde ağrı ve hafif batma başladı ,bazı günler bu ağrı kolumdaki dirseğimde parmaklarımdaki eklemlerde oluyor , tahlil sonuçlarım ektedir, iyi günler dilerim .

Tahlil.com Cevabı :

Tahlillerinizi inceledik. Ferritin değeriniz çok düşük.Bu vücudunuzda demir depolarının yeterli olmadığını ve düşük olduğunu gösteriyor. Demir eksikliği halsizliğinizin  ve geçmeyen yorgunluğunuzun muhtemel nedeni. Bu yönde bir demir takviyesi almanız gerekiyor. Doktorunuz bu yönde bir tedavi başlamalıdır. Kan değerlerinizdeki RDW yüksekliği de eğer demir tedavisi alıyorsanın bunun kullanıldığını gösteriyor..
Son idrar tahliliniz normal bir anormallik yok.Ancak kan tahlilinizde kan yağlarınız, trigliserit, kolesterol ve LDL yüksek çıkmış. Bu yönde bir diyet yapmanız gerekebilir.
Kan tahlilinde hafif bir wbc yani lökosit yüksekliğiniz de var. Bu da bir enfeksiyon bulgusu olabilir.Ancak bu yönde bir şikayetiniz var ise doktorunuzun ilave tahliller istemesi gerekebilir.
Geçmiş olsun diliyoruz.