Tahlil Yorumlaması Cevabım Bu Gün Gelir mi Hocam

Hocam ben korunmasız an*l VE VAJİNAL iliski sonrası ilk tesime 6 EYLÜL 2023 DE OLDUM doktor e devlete islememis ama 0,1 arasında negatif dedi sonrasında DOSYALAR BÖLÜMÜNE ATIGIM bu 3 testi oldum ve ##*İ(LK TESTLE SON TESTİMİN ARASI 200 GÜNÜ GECTİ)SONUC OLARAK DEGERLERİM NASIL?VE KORUNMASIZ an*l VS İLİSKİDEN 200 GÜN SONRAKİ SONUCLAR KESİN HİV YOK DEMEKMİDİR ARTIK **2.. VE hocam ben cinsel iliski kesinlikle olmadı sadece partnerimin makat ve vajinasına parmak sokma seklinde temas oldu parmagımda derin kesik yara yoktu bu olaydan 52 gün sonra 15.05 2024 tarihli sonucu 0,16 sonuc birimi IU/L testi oldum testi yapan doktor bu 52 gün icin yeterli dedi sizcede yeterlimi?3.##parnerimde parmak temasından 4 sün sonra anti hiv kemeliminesas benzeri test sonuc 0,13 sonuc birimi S/CO cıkmış?Sonuc olarak bu testler sonucu bende hiv kesin ama kesin yok denebilir mi Parmak temasından 52.gün sonra yapılan testin yüzde 95 doru sonuc verdini söyleyen doktorlar var testi yapan doktorda testin yeteri dedi ama Partnerimin testi de parmak temasından 4 gun sonra yaptırdığı testin sonucunu yazdım.****3 BİR DE immün sistemi baskılanmış kisilerde teste çıkma olasılıkları değişiyor mu yani 90. Günde bu iminilin sistemi baskılanmıs kiside olsa garanti teste cıkarmı testin yanilma durumu varmı? İnternete öyle bi bilgi görmüştüm o yüzden NOT lütfen ayrıntılı sekilde detay atmadan okuyup cevaplarsanız memnun olurum bir doktor olarak sonucları bakıp yorumladınızda en küçük ihtimal yoksa konuyu kapatmak istiyorum aksi halde DOSYALAR bölümündede tarihlere baktınızda her ay test yapıyorum sizce bundan değişik teste lüzum var mı pcr gibi ?

Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar, gönderdiğiniz testlerinizi inceledim hepsinin sonucu negatif. 6 eylül 2023 de olan şüpheli temas sonrası üzeinden yeterli süre geçmiş ve testlerinizin negatif olduğu görünüyor. zaten anlattığınız şekildeki temastan size HIV geçme olasılığı yok denebilir. Bu durumda sizin şüpheli temasınızın üzerinden geçen süreyi de göz önüne alırsak testleriniz size kesin sonucu vermektedir. İmmün sistemi baskılanmış kişilerde de test sonuçlarında değişiklik olmaz, immün sistem baskılanmış olması için ileri evre kanser, diyabet, kalp ve akciğer hastalıklarının olması veya kemoterapi gibi kanser tedavileri alınması gereklidir, kaldı ki bu kişilerde bile ELİSA testlerinde test sonuçları kesindir.

Sonuç olarak anlattığınız şüpheli temas, üzerinden geçen süre ve yaptırdığıız testler hepsi birlikte incelendiğinde sizin sonuçlarınız doğru ve güvenilir görünüyor. Ayrıca farklı testler yaptırmanızı önermiyoruz, içiniz rahat olsun, internette bu konuda çok fazla bilgi kirliliği var, bu konuda uzmanların söylediklerine kulak varmenizi öneririm

Sağlıklı günler dilerim.