Ters ilişki yaşadık, spermler vajinaya akıp hamilelik oluşur diye tedirgin olduğumuz için ella hapı kullandık işe yarar mı?

Sevgilimle kondomlu bir şekilde ters ilişki yaşadık ve boşaldım kondom biraz bol geldiği için spermler vajinaya akıp hamilelik oluşur diye tedirgin olduğumuz için ella hapı kullandık işe yarar mı araştırdığım diye zaman pek çok şikayet gördüm yumurtlama dönemine 4 gün var ve dün yaşandı cevabınızı bekliyorum kondomdan Akan sperm vajinaya girip hamilelik oluşturabilir mi ve ertesi gün hapı 15 saat içinde içildi ne kadar koruyabilir sonucu ne olur acaba şimdiden teşekkürler

Tahlil.com Cevabı :

Öncelikle belirttiğiniz bir ilişkide ( ters ilişki ve kondom kullanılmış) hamilelik riski yok denecek kadar azdır. Ters ilişki sonrası kondomdan sızan sperm hücrelerinin vajinaya temas etme ihtimali düşüktür. Zaten siz tedbiren ertesi gün hapı da kullanmışsınız. Ertesi gün hapını uygun zamanda kullanmışsınız. Sizde olduğu gibi ertesi gün hapının doğru kullanıldığı duurmlarda ertesi gün hapı % 98 oranında gebeliği önlemektedir.Ertesi gün hapı işe yarayacaktır.
Sonuç olarak belirttiğiniz ilişki türü, bu süreçte kondom kullanılmış olması ve ilave bir tedbir olarak da ertesi gün hapının kullanılmış olması gebelik ihtimali ortadan kaldıracaktır. İçiniz rahat olabilir.

Sağlıklı günler dilerim.