üstüne görme tabirinden şüpheleniyorum.

Merhabalar yaşım 26 tahmini 30 saniye korunmasız olmasıyla birlikte korunmalı bir ilişki yaşadık fakat ilişki yaşadıktan sonra ertesi gün adet olduğum daha doğrusu adet olduğumu düşünüyorum (üstüne görme ihtimali ) fakat bu beklediğim adet gününden 7 gün önce gerçekleşti.gelen kan kırmızı ve ilk güne göre olağan miktarda her zaman ki gibide adet sancım bulunuyor.konuyla alakalı hamile olabilirmiyim ? üstüne görme tabirinden şüpheleniyorum ama

Tahlil.com Cevabı :

Üstüne görme kadınlar tarafından sıklıkla  merak edilip araştırılan ancak çoğunlukla da iyi bilinmeyen bir konudur.
Öncelikle size şu konuyu belirtmeliyiz.Üstüne görme vajinal bir kanama olup nadiren görülen bir durumdur.Kadınlar arasında yerleşme kanaması olarak da bilinir.
Üstüne görme gebe olan kadınlarda görülür.Sıklıkla adet kanaması ile  de karıştırıldığından oldukça merak edilmektedir
Üstüne görmeyi adet kanaması ile ayırt etmek çok kolaydır.
Üstüne görme kanaması  normal adet kanamasından çok daha hafiftir, kanama miktarı azdır, bir kaç damla kan olabilir ve kanama daha  düzensizdir.Zaten ilişkiden hemen sonraki gün gördüğünüz kanamanın üstüne görme kanaması olması mümkün değildir Beraberinde sancı olması da zaten adet kanaması olduğunu gösterir. Üstüne görme de sancı adet kanaması gibi olma zve sancısızdır.
Sonuç olarak belirttiğiniz kanama Adet kanamasıdır. Sonraki kanama da ( 7 gün önce gerçekleşen) üstüne görme değildir. Bu da adet kanamasıdır.
İçiniz rahat olsun hamilelik ihtimaliniz yazdıklarımıza göre bulunmuyor.