Adet Sancısına Masajla Çözüm

22.06.2017 11:43 | Güncelleme: 26.12.2020 05:34
Adet sancısı pek çok bayanın ortak problemidir. Bu ağrıları geçirmek için çeşitli alternatifler vardır. Bu alternatiflerden biri de, masajdır.
Adet Sancısına Masajla Çözüm
A

Adet sancısı pek çok bayanın ortak problemidir. Bu ağrıları geçirmek için çeşitli alternatifler vardır. Bu alternatiflerden biri de, masajdır.

Ayak Masaji Neden Önemlidir?

Vücut, damar ağıyla kaplanmış bir yapıdır. Damarın görevi ise, tüm organlara ihtiyacı olan materyalleri taşımaktır. Bu sebeple ilgili organın damarını uyarmak, sizin direk olarak o organa ulaşmanızın yegane yoludur. Vücuttaki tüm damarların geçtiği en ulaşılabilir nokta ayaklardır. Bu sebeple ayaktaki her nokta, vücutta özelleşmiş bir organı temsil eder. Haliyle bu noktalara yapılan dokunuşlar, ilgili organın gevşemesine sebep olur.

Adet ağrısının pek çok sebebi vardır. Ancak sebebi ne olursa olsun, bu şiddetli ağrıyı bastırmak hiç de kolay değildir. Ayrıca kullanılan ağrı kesiciler, kimyasal etkilerinden dolayı adet kanama miktarını azaltabilir ve rahimin tam temizlenmemesine sebep olabilir. Yani faydalarının yanında, yan etkilerini de görürsünüz. Ayrıca birkaç gün üst üste ağrı kesici kullanmak, mideniz için de sıkıntı meydana getirebilir. Işte bu sebeplerle, adet sancısını geçirmenin en zararsız ve en zahmetsiz yöntemi masajdır. Bu masaj sayesinde rahim kasları gevşer ve ağrılarda azalma meydana gelir. 

Adet Sancısı Masajı Nasıl Yapılmalı?

Ayak baş parmağınızla işaret parmağınız arasına bir dakika boyu uyguladığınız baskı, ağrılarınızın geçmesine yardımcı olacaktır. Bunun yanında kuyruk sokumuna baskı da; sizi rahatlatır ve gevşetir. Bu konuda bir yakınınızdan yardım isteyebilir ya da sırt üstü yatıp, sert bir cisimle kuyruk sokumunu destekleyebilirsiniz.

Masajdan sonra vücut sıcak tutulursa, ağrıların rahatlama süresi uzatılır. Ayrıca tüketeceğiniz bitki çayları da gevşemenize yardımcı olacaktır. 

Kulak zarı neden yırtılır?
Kulak zarına hasar veren en önemli nedenler çeşitli enfeksiyonlar ve travmadır.
Doğal Vajinal Akıntı ve Hastalık Kaynaklı Akıntı Nasıl Ayırt Edilir?
Kadınlar belirli yaşlar aralığında düzenli olarak adet döngüsü görür. Bu süreçte de çeşitli zamanlarda vajinal akıntıları olabilir.
Nefrit (Böbrek İltihaplanması) Nedir?
Böbrekler insan yaşamında en önemli fonksiyonlara sahip organların başında gelmektedir. Böbreklerin iltihaplanmasına nefrit adı verilir.Nefrit ciddi bir sağlık sorunu ve hastalıktır.
Gözlerimiz de Üşütebilir
Göz nezlesi sıklıkla duyulan bir kavramdır. Özellikle alerjik bünyeye sahip kişiler bu terimi iyi bilmekte ve sıklıkla kullanmaktadırlar. Göz nezlesi, vücutta hastalık yapıcı…
Cain (Kabil) Sendromu Nedir?
Cain sendromu, öz kardeşe karşı duyulan aşırı kin ve nefret duyguları ile karakterize olmuş bir hastalıktır.
Mide Kanseri Riskini Arttıran Besinler Nelerdir?
İngiltere’de yapılan son araştırmalara göre aşırı ve sürekli tuz kullanımı mide kanseri riskini büyük ölçekte arttırır.
Uçak Yolculuklarında Aerotoksik Sendrom Nedir? Belirtileri Nelerdir?
Uçak yolculuklarında uçak mürettabatı ve yolcuları etkilediği düşünülen bazı hastalıklar vardır. Aerotoksik Sendrom da bunlardan biridir. Uçak yolculuklarında…
Uykusuzluk Hayatınızda Neleri Değiştirir?
Uyku, insanın temel ihtiyaçlarının başında gelir. Sağlıklı bir uyku, sağlıklı yaşamın sırrı olduğu gibi, verimli geçen vaktin de sırrıdır.
Bebekler Neden Gece Sık Uyanır?
Uyku problemi genelde pek çok ebeveynin ortak problemidir. Özellikle doğumdan iki yaşa kadar bebeklerin sıklıkla uyku düzenleri değişir. Bazen bebek öyle sık uykudan uyanır ki, bu…
Gizli Göz Hastalıklarını Ekran Ortaya Çıkarıyor
Bilgisayar başında uzun zaman geçiren, bu işle meşgul olan kişiler bir süre sonra göz problemleriyle karşımıza çıkmaktadır. Bu sebeple göz problemlerinin ekran kullanımına…
Zatürre Nedir?
Pnömoni veya yaygın bilinen ismi ile zatürre, akciğer zarı iltihaplanmasıdır.
Evde Kedi Beslemek ve Gebelik
Hayat standartlarının iyileşmesinin yanında yalnızlık hissinin giderilmesi,bir canlıya hayat verilmesi gibi nedenler evde kedi besleyenler için önemli gerekçelerdir.
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com