Bebeğin Burnu Nasıl Temizlenir?

22.06.2017 11:43
Bebeğin burun temizliği çok önemlidir
Bebeğin Burnu Nasıl Temizlenir?
A

Bebeğin burun temizliği çok önemlidir. Nefes almada zorlanmasına, uyuyamamasına, devamlı huzursuzlanmasına sebep olur. Bebek kendini ifade edemediğinden, annelerin bu duruma çok dikkat etmeleri gerekir.

Çocuklarda burun temizliği, banyodan sonra yapılmalıdır. Sıcak suyla münasebete giren burun içi kirleri, yumuşar ve daha kolay alınır.

Temizlik; kulak çöpü, tülbent veya yumuşak kağıt mendil yardımıyla yapılmalıdır.

Nefesle çalışan aspratörler, sağlıklı bir yöntemdir ancak, sık kullanılması bebeğin burun mukozasına zarar verdiğinden, önerilmez.

Serum fizyolojik yönteminde; bebeğin burnu serum fizyolojikle yıkanır ve temizlenir.Fazla kullanılması burunun sıvı elektrolit dengesini bozacağından, önerilmez.

YORUM YAP

Yorum yapilmeniz için üye girişi yapmalısınız. Giriş yapmak için tıklayınız...
Sakız Yuttuğumuzda Ne Olur?
Sakız yutma hakkında toplum arasında dolaşan pek çok şehir efsanesi bulunur. Bu inanışlardan en yaygın olanı yutulan sakızın mide veya bağırsağa yapışacağı yönündedir.     
Doğum Çatlaklarından Kurtulabilirsiniz
Doğum çatlağı; hamilelikte karnın büyümesi ve aşırı gerilmesi sonucunda oluşan cilt kusurlarıdır. Gerilen karın da ince çizikler kalır. Ancak öncesi, sırası ve sonrasında…
Yapay Dişler Doğal Dişlerin Yerini Tutar mı?
Diş; insan vücudunun en kuvvetli kemiklerindendir. Çok sert cisimleri ezebilir ve oldukça dayanıklıdır. Bağlı olduğu çene kaslarıyla birlikte bu fonksiyonu ve sağlamlığı kazanır.
Sanatı Hayatınızdan Eksik Etmeyin!
Sanat, kişinin kendisini ifade etme biçimidir. Kişi kendini ifade ettiği sürece var olur ve kendisini toplumun bir parçası olarak hisseder.
Güneş Gözlüğü Kullanımı ve Güneş Gözlükleri
Güneş gözlükleri günümüzde önemli bir aksesuar olup yaz kış sürekli kullanılır hale gelmiştir. Bu yazımızda  günlük hayatımızda sıkça kullanılan…
Çocuklarda İdeal Yabancı Dil Öğrenme Yaşı Nedir?
Çocuklara dil öğretmek, küreselleşen dünyada bir lüksten ziyade zorunluluk olmuştur. Artık her işin uluslararası yapılabilmesi ve dünya üzerinde gezintinin daha kolay…
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com