Cinsel IQ'nuzu Hesapladınız mı?

Yayın Tarihi : 2018/06/22 21:00 • Güncelleme Tarihi : 2023/09/06 10:32 •

Cinsel IQ'nuzu aşağıda paylaştığımız teste göre hesaplayıp cinsellikle ilgili yeteneklerinizi ve performansınızı sorgulayabilirsiniz.

Cinsel IQ'nuzu Hesapladınız mı?

Avrupa Cinsel Tıp Derneğinin Londradaki kongresinde ünlü kadın ilişkiolog Dr. Carmita Abdo, erkeklerin cinsel tatmin ve mutluluğunu ölçen 10 soruluk bir ‘Cinsel IQ’ testi sundu. Dr. Abdo’nun geliştirdiği test, cinsel yaşamın ve ilişkiin kalitesini ölçmek için uluslararası standartlar içeriyor. Yani ülkelere göre değişen bir şey değil, her yerde geçerli...

Brezilyalı Dr. Abdo, Sao Paulo Üniversitesi Tıp Fakültesi yöneticilerinden. Psikiyatri Enstitüsü Cinsel Bozuklukların Tedavisi Kliniğinin başında. Hazırladığı test, ereksiyon kalitesiyle cinsel tatmin arasında doğrudan bağlantı olduğunu gösteren araştırmalardan yola çıkılarak geliştirildi. Cinsel ilişki kalitesi, ön sevişme, ereksiyon, cinsel birleşme ve orgazm gibi ilişkinin tüm aşamalarını kapsayan 10 soruluk bir anket. Dr. Abdo, cinsel IQ testinin, kişinin cinsel tutumlarını hem duygusal hem de fiziksel açıdan değerlendiren basit fakat etkili bir çalışma olduğunu söylüyor.

Dr. Abdo’ya göre, cinsel IQ, ‘yatakta iyi olmak’ konusunda objektif bir değerlendirme sağlıyor. ‘Böylece her zaman büyük ilgi ve spekülasyon konusu olan cinsel performansın yeterince iyi olup olmadığı değerlendirilebiliyor’ diyor. 10 soruluk test Bu test erkekler için hazırlanmıştır.

Cinsel yaşamlarının son altı ayına bakarak aşağıdaki 10 soruya cevap vermeleri gerekiyor.
Cevaplardan her biri, cinsel doyumun sıklığına ve derecesine bağlı olarak 1 ile 5 arasında bir puanla değerlendiriliyor.

Hiçbir zaman seçeneği 1 puan, nadiren 2, zaman zaman 3, çoğu zaman 4, her zaman 5 puan olarak hesaplanıyor. Puanların toplamı 2 ile çarpıldığında 100 üzerinden ‘Cinsel IQ’ puanı ortaya çıkıyor.

Yalnız burada önemli bir nokta var. Lütfen sorulara dürüst yanıtlar verin.

Libidonuz cinsel ilişkiyi başlatmaya yetecek kadar yüksek mi?  

1 2 3 4 5

Cinsel çekiciliğinizin, partnerinizi yatağa gitmeye ve doyurucu bir cinsel ilişkide bulunmaya yöneltecek kadar yüksek olduğunu düşünüyor musunuz? 

1 2 3 4 5

Ön sevişme sürecinin hem sizin hem de partneriniz için zevkli ve doyurucu olduğunu düşünüyor musunuz?

 1 2 3 4 5

Partnerinizin cinsel doyuma ulaşması sizin cinsel performansınızı etkiliyor mu?  

1 2 3 4 5

Ereksiyonunuzu, cinsel ilişkiyi doyurucu bir orgazmla sonuçlandırmaya yetecek kadar koruyabiliyor musunuz?

1 2 3 4 5

Cinsel olarak uyarıldığınızda, pen*siniz, cinsel ilişkiyi doyurucu bir orgazma taşıyacak kadar sertleşiyor mu?

1 2 3 4 5

Cinsel etkinlik sırasında pen*sinizin sertliğini koruyabiliyor musunuz?

1 2 3 4 5

Boşalma sürecinizi kontrol edebiliyor ve böylece cinsel etkinliği siz istediğiniz sürece uzatabiliyor musunuz?

1 2 3 4 5

ilişki sırasında orgazm olabiliyor musunuz? 1 2 3 4 5

Cinsel performansınız sizi yatakta daha maceracı olmaya (örneğin farklı pozisyonlar denemeye, vb.) veya daha sık ilişki yapmaya yöneltiyor mu?

1 2 3 4 5

Sonuçlarınızı Değerlendirin

80-100 : Ateşli aşk yaşamı Cinsel bakımdan kendimden çok memnunum ve ilişki yaşamımın zevkini sonuna kadar çıkarıyorum. Ön sevişme, ereksiyon, orgazm, her şey iyi.
60-80 : Sıcak aşk yaşamı ilişki yapmaktan zevk alıyorum, fakat geliştirmem gereken bazı noktalar var. Örneğin belki biraz ön sevişmeden daha fazla zevk almaya çalışmam gerekiyor.
40-60: Soğuk aşk yaşamı Cinsel yaşamımın daha iyi olabileceğini görüyor, üzülüyorum. Bu konuda en büyük sıkıntım yeterince konsantre olamamam.
20-40: Hayal kırıklığı ilişki yaşamımdan yeterince doyum sağlamadığımı hissediyorum. Sorun nerede acaba? İstesem de olmuyor. Ciddi bir ereksiyon problemim var.
0-20: Sadece hüsran İyi bir kitaptan, ilişki yaşamımdan aldığım zevkten daha fazla zevk aldığım şeklinde ciddi endişelerim var. Ya da ne bileyim bir futbol maçından.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.Yorumlar

Yorum
?