;

Cinsel Problemlerin Kaynağı; Uyumsuzluk

Yayın Tarihi : 2018/03/14 01:58 • Güncelleme Tarihi : 2018/03/14 01:58 •
Cinsel problemlerde hep bir suçlu aranır

Cinsel problemlerde hep bir suçlu aranır. Çoğu zaman partnerler birbirlerini suçlarlar oysaki; cinsel problem, kadın ya da erkek kaynaklı değil, çiftlerin birbiriyle olan uyumsuzluklarından meydana gelir.

Bu durumun sebebi de; şüphesiz konuşmadan, karşı tarafın tepkileriyle anlaşılmayı beklemesidir. Unutulmamalıdır ki; konuşulmayan her konu, sadece üstü örtülü şekilde bekler asla ortadan kaybolmaz. Bu sebeple; çiftler öncelikle ciddi ciddi oturup; cinsellikten beklentileri neler? Nasıl bir cinsel hayat istiyorlar? Ne sıklıkla ihtiyaç duyup bu ihtiyacı nasıl gidermek istiyorlar? Bunları sakince konuşmalıdırlar. Tabii bunlar çok genel başlıklardır. Kişiler kendilerine göre genişletip, detaylandırabilir.

Sadece partnerin isteklerini öğrenmek yetmez, kendi isteklerinizi de net bir şekilde ifade etmelisiniz. Şayet istekler aynı noktaya çıkmıyorsa iki tarafı da memnun edecek bir orta yol bulunmalıdır. Cinsellik sadece bir görev bir ihtiyaç gibi algılanmaktan çıkıp, eğlenceli hale getirilmelidir. Ancak o halde problemler çözülmüş olur.

Cinsellik konuşmak çoğu insanın tercihi değildir. Utanmalar, sıkılmalar işi içinden çıkılmaz bir hale sokar. Şayet aranızda konuşamıyor, problem yaşıyorsanız muhakkak bir uzmandan yardım almalısınız.

Yapılan son araştırmalara göre, boşanmaların başlıca kaynağı cinsel problemlerdir ve bu problemlerin üzerinde konuşulmamasından geçer. Zaten konuşulduğunda pek çok konunun üstesinden gelindiğini görmek, mutluluğu artıracak ve her konunun bu şekilde çözüme kavuşacağı aile içi kaynaşmayı ortaya koyacaktır. Hatta çocuklarda bu şekilde öğrenip, daha sağlıklı düşünebilen ve anlaşmayı becerebilen birer toplum üyesi olabileceklerdir.

Yorumlar

Yorum
; ;