El Terlemesi Neden Olur?

15.11.2015 05:34
Ellerin aşırı terlemesi yalnızca yaz mevsiminde değil kış mevsiminde de görülen rahatsız edici bir durumdur
El Terlemesi Neden Olur?
A

Ellerin aşırı terlemesi yalnızca yaz mevsiminde değil kış mevsiminde de görülen rahatsız edici bir durumdur. Özellikle de iş gereği sık sık tokalaşması gerekenler için. İstemsiz olarak gelişen terleme metabolizmaya özgü bir fonksiyondur. Terleme aynı zamanda vücudun tuz, su ve ısı dengesini sağlar. Vücutta yiyecekler ya da çevresel etmenlerden dolayı oluşan ürik asit, üre, tuz gibi maddelerin atılmasını sağlar.

Ellerde terlemenin nedenleri arasında psikolojik nedenler, sempatik sinir sisteminin fazla aktif olması, fazla kilolar, şeker hastalığı, tiroit bezlerinin fazla çalışması etkilidir. Aşırı terlemeye engellemek için kekik yağı kullanılabilir. 7-8 damla kekik yağını her iki elinize de damlatarak ovuşturun. Eldiven giyip yatmanız ellerinizin yağı daha iyi emmesini sağlayacaktır. Birer gün arayla düzenli şekilde yapmanız size fayda sağlayacaktır. 

Lazer Epilasyon Seans Sayısı Neye Göre Belirlenir?
Lazer epilasyon; vücudun belli bölgelerinin, kıllardan tamamen arınmasını sağlamaktır
Kimyasal Maddelerin İnsan Sağlığına Zararları ve Korunma Yolları
İş hayatında üretim ve teknik hizmetler başta olmak üzere bir çok alanda çalışanlar, çalışma ortamlarında kimyasal maddelere maruz kalabilmektedir
Tüp Bebek Aşamaları
Brüksel Tüp Bebek Merkezi Direktörü Prof
Kalıcı Parfümün Sırları
Parfüm; kadın, erkek herkesin çok sık kullandığı kozmetik bir üründür. Parfümün kokusunu uzun süre hissetmek isteriz.
Mutlu Olmak İsteyenlere Altın Kurallar Nelerdir?
Evet herkes farkında hayat kolay değil,Mutluluk da hemen herkesin ortak isteği.Bu yazımızda mutlu olmak isteyenlere bazı altın kurallar önereceğiz.
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com