Hamilelikte Cinsel İsteksizlik Sorunu

Yayın Tarihi : 2018/07/20 18:46 • Güncelleme Tarihi : 2018/07/20 18:46 •
Cinsel isteksizlik hamile bayanlar arasında sık olarak rastlanan bir cinsel sorundur
Hamilelikte Cinsel İsteksizlik Sorunu

Cinsel isteksizlik hamile bayanlar arasında sık olarak rastlanan bir cinsel sorundur. Birçok anne-baba adayı, ilişkiin anne karnındaki bebeğe  zarar vereceğinden korkar. Ancak doktorunuz tıbbi açıdan bir sakınca görmediği sürece bu tür korkular yersizdir.
Doğum yaklaştıkça, hamile bayanların ağırlığı arttığından,rahatsızlık duymaları  gayet doğaldır. ilişki belki de akıllarındaki en son şey olacaktır.Ancak bilinmesi  gereken en önemli şeylerden biri, eşlerin ilişki yapmadan da ilişkilerini canlı tutabilecekleridir.
ilişki olmadan da,bayanlar eşleriyle  fiziksel ve duygusal bağlarınızı devam ettirecek kadar yakın olabilirler.
Hormonal değişimler nedeniyle göğüslerinizde oluşan şişkinlik duyarlılığı arttırabilir.Bu tamamen doğal ve geçici bir durumdur. İlk üç aydan sonra göğüslerdeki hassasiyet azalır. Bununla beraber orgazm olma potansiyeli de artar.
Doktorlar, hamilelik döneminde genital bölgedeki kan akışının hızlandığını bunun da orgazmı arttırdığını söylüyorlar. Hamilelikte cinsel ilişkinin bebeğe zarar verebileceği düşünülmemelidir. Birçok çift bebek doğana kadar veya anneler kendilerini rahatsız hissedene kadar cinsel ilişki kurabilirler.  

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.Yorumlar

Yorum
?