Hayırlarınız Kararlı Olsun

30.10.2017 11:12 | Güncelleme: 27.07.2020 01:19
Çocuk yetiştirmek şüphesiz zor bir iştir.Bu süreçte çocuğa doğru zaman da ve doğru sebeple hayır demek de son derece önemlidir.
Hayırlarınız Kararlı Olsun
A

Çocuk yetiştirmek şüphesiz zor bir iştir. Özellikle doğru çocuk yetiştirmek gerçek bir maharettir. Bu amaçlar aileler pek çok eğitimden geçer, pek çok kitaplar okur. Ancak bilgi sadece bilindiğinde değil, uygulandığında işe yarar.

Çocuk eğitimi çok hassastır ve yapılan en ufak yanlışlar dahi, çocuğun hayatında geri dönüşümsüz karakter bozukluklarına sebep olabilir.

“Hayır” çocuk eğitiminde en önemli kelimedir. “Hayır” kelimesini nasıl kullandığınız, çocuğunuzun ömür boyu hayır anlayışını belirler. Şayet her hangi bir durumda, hayır dediğiniz halde çocuğun ısrarlarına dayanamayıp hayır dediğiniz işi yaparsanız, bu çocukta, hayır kelimesinin aşılabilir ve çok da önemli olmadığını düşünür. İstemenin sınırını kavrayamaz ve her istediğini aynı ısrarla yaptırmaya çalışır.

Aynı zamanda ebeveynlerini yalan söyleyen olarak düşünür. Bu yolla hem aileye olan güveni tam olmaz, hem de yalan söylemeyi masum bir şey olarak görür. Artık ne anlatırsanız anlatın, uygulamada yapılan bu hata çocuğu ömür boyu yalana meyilli bir birey haline getirir.

Bu durum sadece hayır kelimesi için değil evet için de geçerlidir. Hatta ağız alışkanlığı olarak söylenen pek çok söz çocukların beyninde somut olarak değerlenir, çünkü soyutluk daha ileri yaşta gelişen bir olgudur. Bu sebeple aile her kelimeyi son derece dikkatli sarf etmelidir.

Diş Gıcırdatma Neden Olur?
Çoğu insanın istemsiz olarak yaptığı diş gıcırdatmak ve dişleri sıkmak baş, boyun ve sırt ağrısına sebep oluyor.
Günde Ne Kadar Tuz Tüketmeli ?
Her gün tükettiğimiz sofra tuzunun kimyasal bileşeni sodyum klorürdür.
Aşırı Sıcaklarda Su Tüketmeyi Unutmayın!
Su; vücudun düzenleyicisi olan, besin moleküllerinin ve oksijenin hücrelere taşınmasını sağlayan bir içecektir.
Bel Ölçüsü Kalp Hastalığı Riskini Gösteriyor
Aşırı kilolu olmak birçok sağlık problemlerini de beraberinde getiriyor.
Nabız Ölçümü Neden Önemlidir?
Nabız; kanın vücut içinde pompalanırken damarlara uyguladığı basınç sayesinde kasılıp gevşemesi hareketinin izlenmesidir. Damarlar elastik bir yapıya sahiptir. Kan, organlar arasında…
Aşerme Nedir?
Gebelerin ilk 3 aylarında bazı gıdalara yatkınlığının olması ve bu gıdaları tüketmek için istekli olması ve canı istemesidir aşerme olarak adlandırılır.
SHIH POO Cinsi Köpeklerde Görülen Sağlık Sorunları
Shih Poo nadir bir köpek türüdür.Ancak çok sevimlidir.Shih Poo, Shih Tzu ve Poodle köpeklerinin karışımı sonucu oluşmuş ayrı bir cinstir.
Jooble Nedir?
Bu yazımızda iş bulmanıza yardımcı olacak Jooble arama motorunu tanıtmak istiyoruz.
Karaciğerimizi Nasıl Koruruz?
Karaciğer son derece dayanıklı bir organdır. Ancak yaşam ve beslenme tarzındaki bazı değişiklikler, bazı hastalıklar ve ilaç kullanımı karaciğer fonksiyonlarını olumsuz olarak etkileyebilir.Karaciğerimizi…
Hipnoz Nedir?
Hipnoz, geçmişten günümüze hep merak uyandırmış ve araştırılmış bir konudur.
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com