Kahve Keyfinde Anti-Aging Etkisi

22.06.2018 08:00
Gençliğinizi uzun yıllar korumak için anti-aging yöntemlerine başvuranlardan iseniz,kahveden size güzel haberler var
Kahve Keyfinde Anti-Aging Etkisi
A

Gençliğinizi uzun yıllar korumak için anti-aging yöntemlerine başvuranlardan iseniz,kahveden size güzel haberler var.
Vücudumuzla dost olduğu bilimsel araştırmalarla kanıtlanan kahve; aynı zamanda cildin yaşlanması ile savaşan antioksidanlar açısından da çok zengin.  Nestlé Türkiye Beslenme Uzmanı Ece Nevra Durukan; kahvenin antioksidan özelliği ve anti-aging etkisini sağlık profesyonelleri ile paylaştı.
Kırmızı şaraptan sonra en yüksek antioksidan oranına sahip kahve; içindeki antioksidanların etkisiyle hücreleri yenileyerek cildin daha sıkı ve elastik olmasına, yaşlanma etkilerini geciktirmeye yardımcı oluyor.  
Nestlé Türkiye Beslenme Uzmanı Ece Nevra Durukan; kahvenin sağlık üzerine etkilerini son çalışmalar ışığında incelendiği bir sunum yaptı. Durukan, aynı zamanda NESCAFÉ’nin kısa süre önce satışa sunduğu, yeşil kahve çekirdeklerinin etkisiyle diğer kahvelere oranla daha fazla antioksidan içeren NESCAFÉ Greenblend, içerdiği prebiyotikler sayesinde bağışıklık sistemini düzenleyen probiyotik bakterilerin bağırsaktaki gelişimini ve yaşamını destekleyen NESCAFÉ Lif-Aktif ve içeriğindeki siyah üzüm çekirdeği ekstraktı sayesinde cildin bağ dokusunu kuvvetlendirmeye yardımcı olan ve E vitamini içeren NESCAFÉ Vita-Lift’in sağlık üzerine faydalarından bahsetti.
Her gün orta düzeyde (3-5 fincan) kahve tüketimi ile doğal yollarla cildi sağlıklı tutmanın mümkün olduğunu belirten Durukan; “Hem bedenimizin doğal işleyişi sırasında, hem de çevre kirliliği, sigara dumanı gibi çevresel etkiler sonucunda oluşan ve hücrelerimize zarar veren serbest radikaller kanser, kardiyovasküler hastalıklar gibi kronik hastalıklara sebebiyet vermesinin yanı sıra yaşlanma etkilerini de hızlandırır. 30’lu yaşlarda başlayan bu etki 40´lı yaşlarda artarak ilerler ve 50´li yaşlardan itibaren çoğalarak fark edilen bir yaşlanmaya ve pek çok hastalığın ortaya çıkmasına neden olur. Dolayısı ile güçlü bir antioksidan sisteme sahip olmak, oksijene dayalı bir yaşamda en temel gereksinimdir. Antioksidan özellik gösteren bileşikler bir çok sebze, meyve veya yemişte doğal olarak bulunur.
Kahve de içeriğindeki yüksek polifenol oranıyla doğal antioksidan kaynaklarından biridir. Üstelik kahve çekirdekleri kavrulsa da bu özelliğini yitirmez. Dolayısıyla, modern yaşam koşullarında kahve, günlük beslenmemizde önemli bir antioksidan kaynağıdır.
Kahvenin bir diğer önemli antioksidan özelliği ise sadece kendi içerisindeki antioksidanların vücut üzerine olumlu etkisi değil, aynı zamanda vücudun kendi savunma sistemlerini de harekete geçirerek çift taraflı antioksidan savunmayı sağlamasıdır.” diye konuştu.
Siz de her gün 3-5 fincan kahve ile hem keyfe doyun, hem de genç ve zinde kalın!

İdeal Bir Hijyen Nasıl Olmalıdır?
Kaliteli yaşamda hijyen tabii olarak çok önemlidir
Erkek Çocuğa Baba Desteği Önemlidir
Babalar çoğu zaman; çok çalışan, eve yorgun gelen, fazla konuşmayan şahsiyetlerdir çocukların gözünde
Kısırlık Tedavisinde Mikroenjeksiyon Kimlere Uygulanır?
Mikroenjeksiyon; cam malzemeden yapılan mikropipetle hücre duvarından geçerek, madde ekleme yöntemidir
Çoculara Süt Nasıl Sevdirilir?
Anne sütünden sonra, inek sütüne geçiş, çocukların damak lezzeti açısından zor bir dönemdir
Yapay Meme Ucu Oluşturma Yolları Nelerdir?
Meme kanseri sonrası bazen, meme ucu veya etrafındaki doku kaybedilebilir
IVF ( Tüp Bebek Yöntemi) Kimlere Uygulanabilir?
Tüp bebek yöntemi; laboratuvar şartlarında kadın yumurtasının, erkek spermi ile birleştirilmesi sonucu, gebeliği sağlamaktır
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com