;

Kilo Vermeyi Engelleyen 5 Önemli Neden

Yayın Tarihi : 2018/06/22 21:00 • Güncelleme Tarihi : 2018/06/22 21:00 •
Hemen herkes kilo vermek için çaba içindedir

Hemen herkes kilo vermek için çaba içindedir.Ancak kilo vermek her zaman kolay değildir. Ne kadar istersek isteyelim, uygun diyet de yapsak, spor da yapsak kilo vermede zorlandığımız durumlar olabilir.
Uzmanlar kilo vermeyi engelleyen 5 önemli neden üzerinde duruyorlar.

Kilo Vermeyi Engelleyen 5 Önemli Nedeni birlikte inceleyelim:

1.Yaş:Yaşınız ilerlediğinde metabolizma hızınız azalır. Yediklerinizi daha zor yakmaya, daha az enerji tüketmeye başlarsınız.
Özellikle 30 yaş sonrasında görülen kilo aldıran faktöre karşı metabolizma hızınızı yükseltecek egzersizlerle etkisiz hale getirebilirsiniz.

2.Hareketsizlik: Masa başında çalışıyor sürekli araba kullanıyor uzun süre oturuyor iseniz kilo almanız olağandır.
Hareketsiz kalan vücut yediklerinizi eritemez ve depolamaya başlar. Bunun sonucunda ideal kilonuzun üzerine çıkmış olursunuz.
Egzersiz yapmak için, vakit bulamıyorsanız merdivenlerden çıkmayı, kısa mesafelere yürüyerek gitmeyi, alışkanlık haline getirmelisiniz.

3.Psikolojik Durum: Stres ve depresyon durumlarında yemek yeme bir çeşit gerilimden kurtulma olarak düşünülür.
Kaygıya karşı savunma aracına dönüşen yeme alışkanlığı geceleri bile süren duraksız bir hal alabilmektedir.

4.Şok Diyetler: Sloganlar ile sunulan abartılı şok diyetler, sağlığınızın bozulmasına, diyeti bıraktığınız anda ise, daha fazla kilo almanıza sebep olur.
Vücuttaki kas oranı azalır, yağ yüzdesi artar. Şok diyetler yerine yaş, kilo, yaşam tarzı, gibi özelliklerinize uygun sağlıklı diyetleri tercih etmelisiniz.

5.Az Su İçmek :Su içsem bile yarıyor diyenler gerçekten yanılıyor.Su tüketmek kilo vermek için son derece önem  taşıyor. 
Su sağlığımızın vazgeçilmezidir. Sağlıklı ve ideal kiloda bir vücut ışıltıyla parlayan bir cilt düzenli çalışan böbrek ve karaciğer ve daha fazla neden için su içmek gerekir.
Yetersiz su tüketimi, sağlık sorunlarıyla beraber, fazla kilolara neden olmaktadır.
Günde en az 2 litre su içmeyi alışkanlık haline getirmelisiniz.

Yorumlar

Yorum
; ;