Lens Bakımı Nasıl Olmalıdır?

15.03.2016 11:23
Lensler genellikle görme bozukluklarının düzeltilmesinde kullanılır
Lens Bakımı Nasıl Olmalıdır?
A

Lensler genellikle görme bozukluklarının düzeltilmesinde kullanılır. Ancak rahat kullanımı sayesinde göz renginin değiştirilmesinde de kullanılmaya başlanmıştır. Bu sayede pek çok insan tarafından tercih edilmektedir.

Kullanılacak olan lens temiz olmalıdır. Çünkü sağlıklı gözün bozulmasına ya da gözün hastalık derecesinin ilerlemesine neden olabilir. Aynı şekilde ellerinde temiz olmasına dikkat edilmelidir. Lensi takarken ve çıkarırken aynı hassasiyet sağlanmalıdır.

Lensi takmadan önce üzerinde toz veya yırtık olmamasına dikkat edilmelidir. Lensler, lens solüsyonu içeren kaplarda muhafaza edilmelidir. Lens kutusu içindeki solüsyon her akşam yenilenmelidir. 

YORUM YAP

Yorum yapilmeniz için üye girişi yapmalısınız. Giriş yapmak için tıklayınız...
Kaç Tür Stres Vardır?
Stresli bir kişiye; çevresindeki uyaranlar karşısında daha iyi davranma ve seçim yapma fırsatını veren stresin, günlük hayatın vazgeçilmez bir parçası olduğunu ifade edilmektedir
Sağlıklı Anne Adayının Beslenme Reçetesi
Hamile kadınlar  doğacak bebeklerinin sağlıkları için beslenmelerine büyük önem göstermelidir
10 Soru ve Cevapta Tiroid Hastalıkları,Tiroid Testleri (ST3,ST4,TSH) ve Tiroid Testlerinin Yorumlanması
Tiroid bezi hastalıkları ve tiroid hastalıkları tanısında kullanılan testler hakkında Tahlil.com’a sıkça sorular geliyor. Tahlil.com olarak başka hiçbir sitede bulamayacağınız ve tiroid hastalıkları ,tanısı…
Erken Boşalma (Pre-matur Ejakulasyon)
Erken boşalma penisin vajen içerisine girmeden hemen önce ya da girer girmez hemen meni gelmesi yani boşalmanın istenenden daha erken gerçekleşmesi durumudur. 
4 Soruda HPV(Human Papilloma Virusu)
Human Papilloma Virusu son yıllarda kadınlarda kanser etkenleri arasında önemli bir yer alması ve cinsel ilişki yoluyla da bulaşıın olması nedeniyle sağlık gündeminde ön sıralarda yer bulmaktadır.
Üriner Sistem Enfeksiyonları
Günümüzde Tıp pratiğinde yaygın görülen enfeksiyonlar arasında üriner sistem enfeksiyonları önemli yer tutar. ABD’deki istatistiklere göre üriner sistem enfeksiyonları hastane koşullarında edinilen infeksiyonların…
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com