Pişik Kimlerde Görülür? Pişik Neden Oluşur?

10.05.2018 09:24
Yaz aylarında daha sık görülebilmesine karşın her mevsim görülebilen pişik, her yaşta insanda görülebilen, huzurunu kaçıran ve can yakan bir rahatsızlıktır
Pişik Kimlerde Görülür? Pişik Neden Oluşur?
A

Yaz aylarında daha sık görülebilmesine karşın her mevsim görülebilen pişik, her yaşta insanda görülebilen, huzurunu kaçıran ve can yakan bir rahatsızlıktır.
Özellikle kapalı kalan kasık araları,koltuk altları gibi çoğunlukla kapalı kalan ve birbirine sürtünen vücut bölümlerinde yaygın olarak görülür.
Aşırı terleme veya bakım ihmali sonucu oluşabilir.Bebeklerde sağlıksız bez kullanma veya uzun süreli kirli bez ile kalma sonucu oluşan pişikler yaygın olarak görülmektedir.
Pişik tedavisi uygun kremler ve bakımlarla oldukça basittir. Ancak tam olarak tedavi için pişiğe sebep olan etkeni ortadan kaldırmak gerekir. 

Artrit Ağrılarından Kurtulmak İçin Pilates Yapın
Artrit; yüzlerce, romatizma, eklem ağrısı, sertlik hastalıklarını içerir
Yaz Sıcaklarında Varislere Dikkat
Çok sıcak geçen yaz ayları pek çok hastalık bakımından riskler oluşturmaktadır. Bu risklerin başında damar kaynaklı hastalıklar gelir.
Akıllı Lens Nedir? Nasıl Uygulanır?
Akıllı lens, bir halk seslendirmesidir. Tedavinin asıl adı ise; trifokal lenstir. Trifokal lens; çok odaklı lenstir. Hem yakını, hem uzağı gösterebilen, orta mesafede iyi bir görüş sunabilen lenslerdir.
Ortodontik Diş Tedavisi Nedir?
Bazı insanlarda herhangi bir nedenden dolayı dişleri düzensizdir ve buda çirkin bir görüntü yaratır
Marfan Sendromu Belirtileri Nelerdir?
Marfan sendromu kalıtsal bir hastalıktır
Kurban Bayramında Et İle Bulaşan Hastalıklara Dikkat Edin
Kurban Bayramı'nın gelmesiyle birlikte kuşkusuz et kesimleri de artacak
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com