Sübyancılık (Pedofili) Hastalığı Nedir?

25.04.2017 03:46
Pedofili veya çok daha yaygın bilinen ismiyle sübyancılık, oldukça ciddi bir psikoseksüel hastalıktır
Sübyancılık (Pedofili) Hastalığı Nedir?
A

Pedofili veya çok daha yaygın bilinen ismiyle sübyancılık, oldukça ciddi bir psikoseksüel hastalıktır.
Bu hastalık, yetişkin bir bireyin henüz fiziki ve psikolojik gelişimini tamamlamamış, çocuk olarak nitelenen bireylere cinsel istek duyması olarak tanımlanabilir. Pedofili hastaları, pedofil veya sübyancı olarak adlandırılmaktadır.
Çoğunlukla bu hastalıklı durumu yaşayan kişi akranı kişilerle cinsel birliktelik yaşayamaz. Bu hastalıklı durumun yaygın olarak görüldüğü toplumlarda, çocuk pornosu izleme çocuk gelin ve çocuk damat oranı oldukça yüksektir.
Pedofili eğilimi gösteren kişi, eylemde bulunduğu çocuk üzerinde fiziki ve psikolojik tamiri imkansız hasarlar oluşturur.
Sübyancılık, yasal ve ahlaki tüm kurallar tarafından suç olarak kabul edilmektedir ve oldukça ağır cezalar ile sonuçlanmaktadır.
Bu hastalıklı eğilime sahip kişilerin bir an önce uzmanlarca takip altına alınması ve gerekli tedaviyi görmeleri gerekmektedir. 

Hipomani Nedir? Tedavisi Nasıldır?
Gün boyu gereğinden fazla bir enerjiyle dolaşıyor, çabuk öfkelenip hızla ruh durumunuzu değiştiriyorsanız siz de hipomani sendromu yaşayan binlerce kişi arasında olabilirsiniz
Hangi Vajinal Akıntı Hastalık Habercisidir?
Vücutta hiçbir organ ve hiçbir salgı boşa değildir. Vajinal akıntı da bazı jinekolojik hastalıkların habercisi olabilir.
Skolyoz Çocuklarda Nasıl Fark Edilebilir?
Skolyoz, omurga eğriliği hastalığıdır.Skolyoz hastalığı çocuklarda da görülebilmektedir.
Nefrotik Sendrom Nedir? Nefrotik Sendrom Belirtileri, Risk Faktörleri ve Tedavisi
Nefrotik sendrom herhangi bir nedenle böbreklerde ciddi şekilde hasar oluşması sonucu geçirgenliğin artmasıdır.
Hifema Hastalığı Nedir?
Göze delici bir cisim çarpması veya travmatik bir rahatsızlık sonucu gözün ön bölgesinde oluşan yoğun kanamaya Hifema adı verilir.
Polinöropati Nedir? Polinöropati Belirtileri,Tanı ve Tedavisi ile Türleri Nelerdir?
Pllinöropati nöroloji bölümümü ilgilendiren önemli hastalıklar arasındadır.Polinöropati hakkında daha fazla bilgi edinmek için makalenin tamamını okuyabilirsiniz.
Yunis Varon Sendromu Nedir?
Yunis Varon Sendromu nadir görülen bir hastalıktır.Bu yazımızda Yunis Varon Sendromu hakkında genel bilgiler ve Yunis Varon Sendromu belirtileri hakkında detaylı bilgiler bulabilirsiniz.
Gut ve Kalp Krizi
Eklemlerde protein birikimi gut olarak adlandırılır. Gut; eklemlerde iltihap şeklidir ve şişlik, kızarıklık ve ağrılara sebep olur.
B12 Eksikliği Nedenleri Nelerdir?
B12 vitamini; suda çözünebilme özelliğine sahip, vücudun pek çok fonksiyonu gerçekleştirebilmesi için (DNA sentezi, yağ asitleri ve amino asitlerin vücutta…
Kadınlarda Kalp Krizi Riski Nedir?
Kalp krizi; daha çok erkeklerde ön plandadır. Ancak düşünülenin aksine; kadınlarda ölüme en çok sebep olan rahatsızlık, kalp krizidir.
Hamilelikte Uykusuzluk Nedenleri Nelerdir?
Hamilelik çok keyifli, ancak zorlu bir süreçtir. Bu süreci doğru yönetmek; annenin kaliteli bir gebelik yaşamasının yanında, bebeği de bu durumdan oldukça olumlu etkilenecektir.
Tıkınırcasına Yeme Bozukluğu (Binge Eating Disorder) Belirtileri, Nedenleri ve Tedavisi
Bu yazımızda sıklıkla bilinmeyen ancak giderek daha sık rastladığımız bir psikiyatrik hastalığa değineceğiz.Tıkınırcasına Yeme Bozukluğu (Binge Eating Disorder) ortalama her 50 kişiden birinde görülmektedir.Tıkınırcasına…
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com