Toksinli Vücudu Anlamak

28.02.2019 02:02 | Yazar: Biyolog Nesibe Şanaldı Alpoğlu
Vücut, bir bütündür ve genel iyilik hali, yaşam kalitenizi belirler. Bu sebeple vücudun verdiği hastalık sinyallerinde yapılacak uygulamalar; sadece sorunu gidermeye yönelik değil, sorunun kaynağına inerek çözümlemeye yönelik tedaviler kullanılmalıdır.
Toksinli Vücudu Anlamak
A

Vücut, bir bütündür ve genel iyilik hali, yaşam kalitenizi belirler. Bu sebeple vücudun verdiği hastalık sinyallerinde yapılacak uygulamalar; sadece sorunu gidermeye yönelik değil, sorunun kaynağına inerek çözümlemeye yönelik tedaviler kullanılmalıdır.

Sadece ciddi hastalıklarda değil, hastalığa giden yolda da vücudu dikkatli takip etmek gerekir. Hastalıkların pek çoğunun sebebi; vücutta birikmiş ve atılmayan toksinlerdir. Peki hangi belirtiler toksin dolu bir vücudu ifade eder?

 

Ağız kokusu;

İnsanın sindirim sisteminin tamamını ilgilendiren bir problemdir. Şayet ağız kokusu problemi yaşıyorsanız problem; ağız içinde, dişlerde, yemek borusunda, mide kapakçığında ve ya midenin kendisinde olabilir. Bu sebeple devam eden ağız kokusu şikayetinde detaylı bir inceleme yapılmalıdır. Bu inceleme için bir gastroentrologdan ve diş doktorundan yardım alınmalı, hatta gerek görülürse doğru ve tam teşhis için endoskopi işlemi yapılmalıdır. Muhtemelen ağız kokusunun kaynağı bir bakteri olarak tespit edilecektir.

 

Kabızlık;

Kabızlık; sadece bir bağırsak rahatsızlığı değil, bir sindirim problemini de ifade ediyor olabilir. ayrıca kabızlık durumu, dışkının vücuttan tekrar tekrar emilmesini ifade eder. Vücuttan atılamayan toksinler böylelikle tekrar vücuda katılır ve zararlı madde birikimleri olarak karşımıza çıkar. Bu sebeple kabızlık da günlük çözümlerle değil, muhakkak uzman eşliğinde tedavi edilmelidir. Bu sorun için de yine bir gastroenterologdan yardım alınabilir.

 

Fazla kilo;

Fazla kilolar özellikle depo edilmiş yağları ifade eder. Bu yağlar vücut tarafından kullanılmamasına rağmen, vücutta bir yük olarak kalmaya devam ederek zarar vermeye başlar. Bu durumda toksinler biriktirir ve daha yavaş metabolizmaya sebep olur. Bu birikmiş toksinlerden kurtulmanın en iyi yolu spor yapmak ve uygun diyetlerle fazlalıklardan kurtulmaktır. Bunun için de diyetisyenle birlikte, kişiye özel bir diyet programı uygulanmalıdır. Diyetisyeniniz gerekli tahlilleri yaparak, sizin için en uygun yöntemi belirleyecektir. Bu tedaviyi kişisel yapan da işte bu unsurdur.

YORUM YAP

Yorum yapilmeniz için üye girişi yapmalısınız. Giriş yapmak için tıklayınız...
Kalsiyumun Önemi, Hangi Yiyeceklerde Bulunur ve Fazlası Zararlı Mıdır?
Kalsiyum vücutta en çok bulunan ve D vitaminiyle emilen bir mineraldir
Banyo Sonrası Gözleriniz mi Kızarıyor?
Duş veya banyo sonrası gözlerinizde kızarıklıklar oluşuyorsa bu durum kullandığınız şampuan veya sabuna karşı alerjiniz olduğu anlamını taşıyabilir
Çay mı? Kahve mi?
Ülkemizde en çok tüketilen içecekler çay ve kahvedir
Mandalinanın Faydaları Nelerdir?
Kış mevsiminin kendini göstermesiyle mandalina tüketimi de başlamıştır
Tahlil.com Neden Farklı Bir Sağlık Sitesi?
Tahliller ve tahlil yorumlama konusunda 6 yılı aşkın bir süredir hizmet veren sağlık siteniz Tahlil
Hayırlarınız Kararlı Olsun
Çocuk yetiştirmek şüphesiz zor bir iştir
Mide Balonu Nedir? Neden Takılır?
Zayıflama tedavisinde kullanılan, tokluk hissi veren tıbbi protezdir
Sigara Zayıflatır mı?
Halk arasında sigara bırakılınca kilo almak çok yaygın bir kanıdır
Sevmediği İşte Çalışan Kişiler Daha Çok Hasta Oluyor!
Yapılan araştırmalar sevmediği işte çalışan bireylerin çok daha sık hastalandığını ortaya seriyor
Kas Yapan Besinler Nelerdir?
Kas, vücut kemik dokusunun sıkılaşması ve sağlamlaşmasıdır
Gece Uyuyamıyorsanız Mandalina Yiyiniz
Mandalina diğer meyveler gibi içerdiği besin maddelerden dolayı çok zengindir
Ergenlik Dönemi Hassasiyetlerine Hassas Davranın!
Hepimizin ergenlik dönemine dair acı veya tatlı anıları vardır
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com