1 sene kadar önce VDRL ve TPHA pozitif ile sifiliz tanısı konuldu ve deposilin 2.4 tedavisi aldım. Birer ay ara ile yaptırdığım testlerde VDRL negatif ve TPHA 1/80 pozitif sonucu alıyorum

1 sene kadar önce VDRL ve TPHA pozitif ile sifiliz tanısı konuldu ve deposilin 2.4 tedavisi aldım. Birer ay ara ile yaptırdığım testlerde VDRL negatif ve TPHA 1/80 pozitif sonucu alıyorum. TPHA' nın pozitif olmasının bu hastalığı geçirdiğimi gösterdiğini, negatife dönmesinin zaman alabileceğini ve iyileştiğimi söyleyen bir kaç yazı okudum. Bu doğru mudur ve ekstra test gerekir mi?

Tahlil.com Cevabı : Şu anda doktorunuz istemedikçe ilave bir tahlile gerek yok. Kayda değer bir sorununuz da yok.