7 ay önce şüpheli bir ilişkim oldu. Bunun üzerine 5 ay sonra antihiv KEMILUMINESANS VEYA BENZERI testiini yaptırdım 0.181 yani negatif çıktı

7 ay önce şüpheli bir ilişkim oldu. Bunun üzerine 5 ay sonra antihiv KEMILUMINESANS VEYA BENZERI testiini yaptırdım 0.181 yani negatif çıktı. Daha sonra 190. günde emin olmak için sağlık ocağında anti hiv testi yaptırdım burda sonuç 0,230 çıktı. İkisi de negatif ama 0,181den 0,230 a çıkması bir anlam ifade ediyor my?Ayrıca ilaç kullanmama rağmen geçmeyen bir vajinal akıntım var bunun nedeni hivmi?

Tahlil.com Cevabı : Öncelikle HIV testi sonuçlarınızın normal olduğunu belirtmeliyiz. Aralarında çok az bir değer farkı olması test sonuçlarının negatif olmadığı anlamına gelmez.Her 2 test sonucu da negatif.
Ancak vajinal akıntınızın bir çok nedeni olabilir.Manyar veya bakteriyel etkenli bir enfeksiyon olabildiği gibi farklı etmenler de olabilir.
Bunun için bir kadın doğum uzmanına başvurup jinekolojik muayene olmanızı öneriyoruz.