Acil bir durum , hamilelik oranı nedir?

Nişanlım yaklaşık bir senedir(8-9 aydır) adet düzensizliği yaşıyor doktora gitti ağustosta doğum kontrol hapı verildi 3 kutu kullandı hapı ekim ortası ya da sonu gibi bitirdi en son 22 Kasım da adet oldu 26 Kasım da yine adeti az da olsa devam ediyordu doktora gitti glifor başlandı ilk 5 gün içti daha icemedi mide yanması yaptı 26 kasımdan itibaren adet görmüyor bizde adetinden 3 -4 gün sonra buluştuk ben atletime boşaldım sonra vajinasına dokundum elden bulasip ta hamile kalma olasılığı nedir bulaşmış olabilir mi hamilelikten korkuyor bugün oldu hala adet olmadi adetinden 10 hafta gecikti bugün idrar ile test yapıldı 2 tane ikisi de negatif çıktı idrar kapta 20-25 dakika bekledi teste etki eder mi ?Test sabah ilk idrarla yapıldı ama idrar dan önce sadece tek bir bardak tarçınlı ve ballı su içti sonra test yaptık teste etki eder mi hamilelik oranı nedir hamilelik söz konusu mudur yardımcı olur musunuz yumurtlama dönemini bilmediğimiz için olmuş olabilir mi ?

Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar, endişe etmeyin hamilelik yok.Adet gecikmesinin bir çok nedeni olur, her adet gecikmesi hamilelik sebebiyle olmaz. Belirttiğiniz durumu dikkatle inceledim.
Öncelikle ilk sorunuza cevap vereyim:  Elden sperm bulasip ta hamile kalma olasılığı nedir sorunuzun cevabı bu şekilde bir hamilelik anlattığınız ilişki ile mümkün değildir.
Şimdi de idrar testi hakkında bilgi vereyim. İdrarın 20-25 dakika kapta beklemesi test sonucuna etki etmez.Sabah ilk idrarla testin yapılması da çok doğru.Gebelik testinin idrarla yapıldığı durumlarda sabah ilk idrar önerilir siz bu kurala da uymuşsunuz. Belirriğiniz şekilde bir ilişki ve boşalma sonrası zaten gebelik riski bulunmamaktadır.
Ancak bir kadın doğum doktoru olarak size şu bilgiyi vermeliyim.Bu kadar uzun süre olan adet gecikmesi hormonal bir hastalık nedeniyle olabilir. Nişanlınız ilk fırsatta adet gecikmesinin nedeninin araştırılması ve durumun tedavi edilip adet düzensizliğinin ortadan kalkması için bir kadın doğum doktoruna başvursun. Daha önce de belirttiğim gibi hamilelik kesinlikle yok. Merak etmeyin.

Ancak nişanlınız adet düzensizliği yönünden takip edilmeli ve yapılacak tahliller sonrası tedavi edilmeli.Sağlıklı günler dilerim.