Adet günümden 2 gün önce korunmasız geri çekilme yöntemi ile ilişkiye girdim, hamile miyim?

Adet günümden 2 gün önce Aralık 17 de korunmasız geri çekilme yöntemi ile ilişkiye girdim ve 5 saat sonra ertesi gün hapı aldım. 2 3 gün sonra adetim oldu 6 gün sürdü. Bu ay adet tarihimde adet oldum. Yani ilişkiden sonra 2 kere adet oldum gebelik durumu olabilir mi. Bu süre zarfında korktuğum için 6 kere test yaptım negatif çıktı. Gebe ihtimali var mı

Tahlil.com Cevabı :

Merhaba, lütfen bir daha test yaptırmayın ve korkmayın. Hamile değilsiniz. Gelelim sebeplerine:
1. Ertesi gün hapını uygun zamanda almışsınız zaten bu ilaç gebeliği en az % 98 oranında önler.
2. Daha önemlisi ilişki sonrası adet görmüşsünüz, korunmasız ilişki sonrası adet görülmüş olması söz konusu ilişkiye bağlı hamilelik ihtimalinin ortadan kalktığını gösterir. Üstüne bir adet daha da görmişsünüz, yani normal yumurtlama ve adet döngünüz devam ediyor bu da hamile olmadığınızın kanıtı
3. Çok daha önemlisi ise,  hiç gerek de olmamasına rağmen 6 kere test yapılmış ve negatif çıkmış. Bu sonuçlar da hamile olmadığınızı kanıtlıyor.
Sonuç olarak kesinlikle hamile değilsiniz, hamilelik korkunuzu üstünüzden tamamıyle atın ve bir daha da test yaptırmayın.

Sağlıklı günler dileriz.