Annem doktora gitti Plt düşük diye hematolojiye sevk ettiler

merhaba annem doktora gitti ve doktor onu hemalotojiye yönlendirdi sonucunu plt 88 çıktı, bu sonuçları yorumlarmısınız .kolay gelsin

Tahlil.com Cevabı : PLT değeri oldukça düşük.Bu normal değil, kanamalara karşı bir eğilim olabilir.Bir kan hastalığınız da olabilir.İleri tetkik ve tedavi için bir hematoloji uzmanına başvurmanızda yarar var.PLT düşüklüğü nedenleri ve plt testine dair aşağıda detaylı bilgi bulabilir, bu konuda Tahlil.com'a sorulmuş soru ve cevapları bulabilirsiniz.PLT( trombosit) düşüklüğü nedir?http://tahlil.com/trombosit-plt-sayimiplt-dusuklugu-ve-plt-dusuklugu-durumunda-ne-olur