Annem eklem ağrıları, diz, ayak, boyun ve sırt ağrılarından doktora gitti. Yaklaşık bir ay önce Anti Nükleer Antikor testi yaptırdı. Sonuç 0 Negatif çıktı.

Annem eklem ağrıları, diz, ayak, boyun ve sırt ağrılarından doktora gitti. Yaklaşık bir ay önce Anti Nükleer Antikor testi yaptırdı. Sonuç 0 Negatif çıktı. Bu sonucun anlamı ne? Sitelere baktım ama pek anlamadım.

Tahlil.com Cevabı : ANA testinin 0 çıkması testin negatif olduğunu belirtir. Zaten tek başına ANA testi ile de bir hastalığın tanısı kolaylıkla konulmaz.
ANA testi ile ilgili aşağıda uzmanlarımızın yazdığı yazıyı okuyabilirsiniz.
ANA testi nedir?

Annenizin rahatsızlığı için romatolji ve fizik tedavi uzmanlarına muayeneye başvurabilirsiniz.