Beta HCG 10.99 çıktı. Hamile miyim?

Gebelik testi Beta hcg adete 3 gün kala 5,93 çıktı, iki gün sonra yani adete bir gün kala 10.99 çıktı. Hamile miyim?

Tahlil.com Cevabı :

Evet hamielik olduğu yönünde bilgi veriyor Beta HCG test sonucunuz. Beta HCG değeriniz en son 10.99 çıkmış. Zaten 6 ve üstü değerler hamilelik düşündürür. Ayrıca 2 gün arayla yapılan test sonuçlarınızda Beta HCG değeri 2 kat artmış. Bu da hamilelik yönünden sağlıklı bir bilgi vermektedir. Bundan sonraki süreçte Beta HCG değerlerinde bu sağlıklı yükselişin devam etmesi ve 2 gün arayla test sonucunuzun da iki kat artması istediğimiz bir durum olacaktır.

Ancak doktorunuz bir kaç hafta sonra sizi çağırıp gebeliğin tanısı için ultrason muayenesi yapacaktır. Ultrason muayenesinde de gebelik kesesinin rahimde görülmesi hamilelik tanısını kesinleştirecektir.