Sperm ağızda yaşar mı?

Erkek mastürbasyon sonrası spermleri yerse ertesi gün akşam kadının genital bölgesiyle dil ağız birleşmesi sonucunda kadın hamile kalır mı yani spermler ağızda yaşayabilir mi ihtimal var mıdır kahvaltı ve akşam yemeği yedikten sonra böyle birşey mümkün müdür 10 saat sonra

Tahlil.com Cevabı :

Ağızda sperm hücresi yaşayamaz sebebi ise  ağzımızda  tükürük içinde bulunan çeşitli enzimler ve bakteriler spermlerin ölümüne yol açar. Sperm hücrelerinin yutulması  sonrası da hamilelik ihtimali bulunmamaktadır.Bu nedenle belirttiğiniz gibi bir durum sonrası ister 1 saat isterse 10 saat sonrası hamilelik mümkün değildir genital bölgeyle dil veya ağız birleşmesi sonrası.

Sağlıklı günler dilerim.