Beta Testi Sonuç Yorumu, 8.gün 87 normal mi?

Ben yabancı birisiyle evliyim ve 5 temmuz tarihi kazakistana gittik ve 11 temmuzda ben geri döndüm eşim orada kaldı ve 25 temmuzda geri türkiye gelecek 13 temmuzda kan testi yaptırdı ve beta 86 çıktı 16 temmuzda beta testi 478 çıktı fakat biz kazakistanda iken sevişmek istedik ve vajina giriş çıkışım acıyor dedi 3-4 gündür ilişki yapmamıştık aklıma şüphe düştü vajina ağzı çok uzun süreli ilişki yaparsan kuru olursa oradaki et sürtünmeden dolayı acıma olabilir öncesi 3-4 gün ilişki yapmadık şimdi hamileyim diyor kafama takılan soru beta sonucu 86 iken kaç haftada belli oluyor biz kazakistana 5 temmuzda ordaydık kendisi diş doktoru ve 5-6-7 temmuz çalışması gerekti görüşemedik sadece akşamları beraberdik yani 13 temmuzda beta 86 biz 5 temuzda ordaydık bu sonuç normal mi yada başkasıyla beraber olduysa orada bu vajina giriş acıması olduğu için düşündüm biz 3-4 gündür ilişki yapmıyoruz zaten neden acıdı durumu çözemedim internette bakıyorum 6-7 günde kan testi hgb yükselebiliyor 5 temmuz 7 gün eklersek 13 temmuz kan verme zamanına geliyor durumu tam olarak çözemedim 3. Haftada 50 ve üstü diyor internette eğer doğru bilgiyse sorun yok zaten oraya gitmek ve kan testi arası 8 günde 87 hgb çıkması normal mi

Tahlil.com Cevabı :

Cinsel ilişki sonrası eğer erkeğin sperm hücresi kadının yumurtası ile birleşirse hamilelik süreci başlar.Normal olarak döllenme sonrası 7 ile 10 gün sonra kanda Beta HCG testi yükselir ve gebelik tanısı koyulur. Burada ifade etmek istediğimizi şöyle örnekleyebiliriz.Örneğin 13 Temmuzda yüksek çıkan ve hamilelik bulgusu olan Beta HCG testi muhtemelen bu tarihten 7 ile 10 gün öncesi yaşanan bir cinsel ilişki ve döllenme sebebiyle yüksek çıkmıştır.
İlişki sırasında vajinada ağrı olmasının farklı nedenleri olabilir. Enfeksiyonlar, vajinal kuruluk başlıca nedenlerdir. Bunun sebebinin net olarak anlaşılması için jinekolojik muayene gereklidir.
Sonuç olarak şüpheli bir durum yok. Daha önce de belirttiğim gibi ilişki sonrası 7 ile 10 gün sonra Beta Hcg yükselir. 8. günde bu zaman aralığına uyuyor.Yani Beta HCG nin 8.günde 87 çıkması normal bir durum.
Babalığın keyfini çıkarabilirsiniz.