Gebelik Var mı?

Yaşım 41. 2022 de yasmin hapı kullanarak adet gördüm temmuz 2022 26 mayıs 2024 arası hiç adet olmadım 18 mayıs eşimle korunmasız bir kez ilişki yaşadık 8/9 saat içinde 3 gün 3 adet yasmin hapı kullandım 26 mayıs tarihinde adet oldum ama yasmin hapı kullandıktan sonra. 10haziran 20224 tarihine kadar ara ara yasmin hapı kullandım yine yasmin hapı kullanarak 13/14 haziran da adet oldum ve 5 temmuz da sadece 1 gün adet gördüm çok az geldi 18 mayıs dan beri hiç ilişkiye girmedik şimdi benim gebe olma ihtimalim varmıdır ilişkiden sonra 2/3 kez ara ara yasmin hapı kullanarak adet oldum üstüne görme gibi durumum olmuşmudur test yapıyorum ama mayıs ve haziran ayında test yaptım sabaha karsı çizgi belli belirsiz çift olmuş sabah farkettim 17 temmuz da iki test yaptım farklı saatlerde 1.test tek çizgi sonrasında çift çizgi belirti olmamış 2.test erken gebelik testi 12 saat sonra test hafif buharlaşmış ve yine 2.çizgi belli belirsiz cıkmıs hamile olma ihtimalim varmıdır dış gebelik üstüne görme gibi durumum varmıdır doktorum

Tahlil.com Cevabı :

18 Mayıs tarihinde ilişki yaşamışsınız ardından 26 Mayıs tarihinde adet görmüşsünüz. Takip eden ay yine 13/14 Haziran tarihlerinde de adet görmüşsünüz.5 Temmuz tarihinde de adet gördüğünüzü belirtiyorsunuz. 18 Mayıs tarihinden sonra başka bir ilişki yaşamadığınızı da göz önüne aldığımızda ve 18 Mayıs sonrası 3 kere farklı tarihlerde adet gördüğünüze göre  kesinlikle hamile olmadığınızı ifade edebiliriz. Üstüne görme olmadığı da kesin. Zira üstüne görme sadece 1 kere olur ve kanama adet kanamasına göre çok daha hafiftir ve tekrarlamaz. Sizin ilişki sonrası 3 kere farklı zamanlarda  kanamanız olmuş. İdrar testleri de zaten negatif çıkmış beklendiği gibi. İdrar testi uygulamadan sonra ilk 5 dakikada değerlendirilmelidir.
Saatler sonra değerlendirildiğinde doğru sonuç vermeyebilir.İdrar testi yapıldıktan sonra bekletilmemelidir. Siz ilk yaptığınızda zaten tek çizgi çıkmış. Ancak idrar testine de lütfen takılmayın belirttiğiniz bilgilere ve adet kanamalarına göre zaten hamile olma şansınız kesinlikle yok.
Sonuç olarak ne gebelik, ne dış gebelik ne de üstüne görme yok. Net bir şekilde hamile değilsiniz yazdığınız bilgilere göre.