Ella hapı kullandım ilişkiden sonra. Hamile miyim?

28 29 ağustosta cinsel birliktelik oldu ertesi günü Ella hapı kullandim Eylül 18 de kanamam oldu kısa süreli Eylül 29 kan testi negatif çıktı Ekim 7 kan negatif çıktı gebelik varmidir rahim kalinlaşmasi var dediler rahim zarı iltihabı dediler gebelik olsa idi cikarmiydi yeniden test yptirmalimiyim rahimden biyoksi alındı zarda iltihap var denildi

Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar. Ertesi gün hapı olan Ellayı zamanında kullanmışsınız. Gebelik testini de 29 Eylül ve 7 Ekim'de yaptırmışsınız ve negatif çıkmış her ikisi de.Bu durumda gebelikten söz edemeyiz. Rahim kalınlaşması gebelik dışı nedenlerke oldu. Ultrason muayenesi olsaydınız zaten gebelik çıkardı. Ancak gerek test sonuçları gerekse ertesi gün hapı kullanmanız gebelik olmadığını gösteriyor.
Rahat olun, gebelik yok. Test yaptırmanıza da gerek  yok bir daha. Ancak rahminizdeki enfeksiyon sebebiyle tedavi olmanız gerekiyor. Kadın doğum doktorunuz bu konuda gerekli desteği sağlayacaktır.