Ertesi gün hapını almamıza gerek var mıdır?

Hocam kız arkadaşımla ben yüzeysel bi şekilde seviştik ben onun üzerindeydim birden boşaldım bende baksır pantolon onda pantolon iç çamaşırı vardı ben de ki ıslaklık ona bulaşmıştı gördüm yani adetine 4 kala olmuştu hamile kalır mı bu şekilde hocam endişeliyim ertesi gün hapı almamıza gerek varmıydı adet olur mu sizce teşekkürler

Tahlil.com Cevabı :

Sevgili ziyaretçimiz öncelikle şunu belirtmeliyim.Elbise ve çamaşırlar varken yüzeyel birlikteliklerde hamilelik ihtimali bulunmamaktadır. Boşalma sırasında sperm hücrelerinin baksır ve pantalondan sızın karşı tarafın iç çamaşırı ve pantolonundan sızarak vajinaya temas etmesi mümkün değildir. Bu tür bir ilişki sonrası hamilelik de dünyada hiç görülmemiştir. Bu nedenle içini rahat olsun, sperm hücrelerinin bu tür bir hareket imkanı olmadığından hamilelik ihtimalinden söz edilemez.

Bu ilişki sonrası ertesi günü hapı kullanılmasına da hamilelik riski olmadığından gerek yoktur. Kız arkadaşınızda adetler düzenli olarak görülüyorsa,  hamile kalamayacağı için adetini de düzenli şekilde zamanı geldiğinde görecektir.