Tarihi geçmiş kondom kullanmak sorun olur mu?

Kız arkadaşımla bu sabah beraber duşa girdik ama vajinayla her temas öncesi elimi yıkadım olurda zevk suyu gelir diye çünkğ pen*simle temasım vardı sonrasında duştan çıktık ve pen*simi vajinasına soktum ama kondom vardı ve boşalma olmadı yani boşalma bu olaydan bir süre sonra peçeteye oldu daha sonra baktık kondomun tarihi geçmişti sonra kondomu kontrol ettik içine su BİLE doldurduk akıyor mu diye hiçbir şekilde delik yoktu acaba kondomun tarihi geçtiği için bir şekilde zevk suyu kondomdan akmış ve vajınasına girmiş olabilir mi veyahut bu olaylar içinde hamilelik oluşturabilecek birşey var mıDipnot: pen*sim vajinaya her girişinde sertleşme sorunu oldupu için tam bir cinsel birleşme olmadı sadece birkaç kere denedik her seferinde aynısı olunca bıraktık kondomda mı bişi var derken fark ettik

Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar, kullanma tarihi geçmiş prezervatiflerin koruyucu etkilerinde azalma yaşanabiliyor. Koruyucukuk da azalma derken prezervatifin delinmesi, parçalanması gibi riskler ön plana çıkıyor. Ancak sizde böyle bir durum olmamış. Zaten prezervatife de bir boşalma olmamış belirttiğiniz üzere. Anlattığınız üzere prezervatifsiz bir ilişki de olmamış. Bu nedenle bir gebelik olasılığından söz etmemiz mümkün değil.  Zaten son kullanma tarihi geçen her kondomda delinecek veya sızdıracak diye bir duurmdan da söz edemeyiz. Bu sebeplerle içiniz rahat olsun, hamilelik oluşturabilecek bir durum bulunmuyor.