Hamile olabilir miyim lütfen yardım edin

1 şubatta regl olduktan sonra 9 ve 17 şubatta geri çekilme ile ilişkiye girdim güvenli olmadığını öğrenince kendimi hamile sanmaya ve belirtiler yaşamaya başladım 1 martta kahverengi pembe lekelenmem oldu ancak sonrasında kırmızı pıhtılı ağrılı normal regl gibi olacak şekilde artış gösterdi 2 martta idrarda gebelik testim negatif çıktı 14 gün sonra ara kanama yaşadım sonraki aylarda düzenli regl kanamam devam etti ancak eski adetlerime benzemiyor çok pıhtılı 21 ve 27 haziranda tekrardan idrarda gebelik testi yaptım negatif çıktı ama hala kendimi hamile gibi hissediyorum göbeğimde hamilelik çizgisi belirdi özellikle göğüslerimdeki olmak üzere damarlarım belirginleşti zaten kilolu olduğum ve son bir yılda çok kilo aldığım için göbeğimden emin değilim ve 11 temmuzda olan son reglim ped kirletmedi açık pembe renkliydi hala bitmedi pıhtı şeklinde akıyor sadece ve aşırı karın ağrım var bu yüzden aklıma şunlar takıldı İlerlemiş gebelikler teste çıkmaz diyorlar 5 aylık bir gebeliğin idrar testinde çıkmama ihtimali var mı Hamile olma ihtimalim var mı yoksa psikolojik miCinsel hastalık kapmış olabilir miyim Lütfen yardımcı olun yaşım küçük destek alabileceğim kimsem yok yalnız kaldım ve psikolojik olarak berbat bir haldeyim şimdiden çok teşekkürler

Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar. Öncelikle ilk sorunuzu cevaplayalım. Hamile değilsiniz. İlişki sonrası adet görmüş olmanız ve test sonuçlarının negatif olması bunu destekliyor. İlerlemiş gebelik diye  bir durum da mümkün değil yazdıklarınızdan. Cinsel hastalık kapıp kapmadığınız ise ancak yapılacak tahlillerden sonra ortaya çıkar. Hepatit, AIDS, frengi, bel soğukluğu ve genital siğil gibi cinsel yolla bulaşan hastalıklar  için muayene ve tahil yaptırmanız gerekmektedir. Bu tür bir hastalık ancak bu şekilde anlaşılabilir. Bu tür bir şüpheniz var ise cinsel hastalık yönünden bir kadın doğum doktoru muayenesi gerekebilir.
Frengi, bel soğukluğu, mantar ve genital siğil gibi bir hastalığınız olsa muhtemelen şimdiye kadar belirti verirdi. Bir belirtiden söz etmediğinize göre bu hastalıkları eleyebilliriz.
Sonuç olarak hamile olmadığını ifade edebilriz. Hamilelik korkusu psikolojinizi bozmuş olabilir.Bu nedenle konu sizde takıntı haline dönmüş olabilir.