Gebe miyim?Ağrı gibi belirtileri var.

Öncelikle merhabalar. Sizlere bir kaç sorum olacak. Nişanlım 31 Temmuz'da regl oldu ve 5 Ağustos'ta bitti. 7 ve 9 Ağustos'ta nişanlımla hiçbir cinsel ilişkiye girilmeden sürtünme olmadan sadece elden temas ile vajina içine ve ya yakınına bir temas olmadı rahmin üst kısmına temas oldu. Yanında hiçbir boşalma olmadı. Sadece o yanıma gelmeden 30 dk önce ben kendim bir boşalma yaşamıştım. İç çamaşırımdan elime bir sperm bulaşma yoluyla ya da zevk suyu bulaşma olduysa sadece üst kısıma dokunma ile hamile kalnabilir mi ? İlk sorum bu. İkinci sorum ilişki yaşadıktan 5 gün sonra nişanlımda sırt ve bel ağrısı kasık ağırsı gibi ağrılar oldu ve 5 gün sürdü. Adet programında yumurtlama tarihi olarak gözüküyordu bu süreç içerisinde görüldü ağrılar. Nişanlım düzenli adet gören biri 27 28 günde bir adet olur ve 27.günde adet oldu. Her zaman olduğu gibi yine 5 gün sürdü aksi bir şey oldu mu dediğimde tamamıyla her zamanki gibi normal kan geldi ve gözüne çarpan batan hiçbir şey olmadığını söyledi. Adet bitince yine her zaman olduğu gibi beyaz akıntısı oldu ve adet bitiminden 4 gün sonra hafif ağrılar başladı. Bu ağrılar göğüs ve kasık ağrısıydı ama hafif ağrılardı. Aradan 5 gün geçti programın yumurtlama günü olarak işaretlediği tarih 9 Eylül'dü ve tam bu günde şiddetli kasık ağrısı sırt ağrısı oldu bacağına ağrı girdi. Yatarken bile sırtının ağrıdığını söyledi. İnternette adet oldum hamile olmadım sanıyordum ama hamile çıktım, adet olmak gebelik ihtimalini ortadan kaldırmaz şeklinde bilgiler mevcut bu bizi korkuttu. Belirttiğim tarihten sonra hiçbir şekilde ilişkimiz olmadı. İlişkiden 17 gün sonra normal zamanında adet olması ve 5 gün adetin devam etmesi gebelik riskini ortadan kaldırır mı? Diğer sorum adet programında yumurtlama olarak gösterdiği tarihlerin ilk gününden itibaren hafif ağrıların olması ve belirtilen yumurtlama gününde gelen şiddetli ağrı yumurtlama ile alakalı olmayıp hamilelik olabilir mi? Nişanlım elden temas ile ilişkiden sonra çektiği ağrılar gebelik belirtileri olduğu için nişanlım hamile mi?

Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar, sorularınızı sırasıyla cevaplıyorum. İlk sorunuz:
İç çamaşırımdan elime bir sperm bulaşma yoluyla ya da zevk suyu bulaşma olduysa sadece üst kısıma dokunma ile hamile kalnabilir mi ?
Bu şekilde bir hamilelik mümkün değildir.

İkinci sorunuza cevabı vermeden önce internetten aldığınız ''İnternette adet oldum hamile olmadım sanıyordum ama hamile çıktım, adet olmak gebelik ihtimalini ortadan kaldırmaz şeklinde bilgiler '' konusunda izahta bulunayım.
Bunlar tamamen yanlış bilgilerdir. Bu konuda bir çok soru soran üyemizi bilgilendirdim.
Korunmalı veya korunmasız herhangi bir ilişkiden sonra nişanlınızda da olduğu gibi 5 gün süren ve olağan bir adet kanaması görülmüş olması adet kanaması öncesi ilişkiye bağlı hamilelik riskinin tamamen ortadan kalktığını gösterir.
Bunu şu şekilde de ifade edebiliriz:
En son beraberlikten sonra, beklenen tarihte ve her zamanki gibi  normal ve olağan  adet görmüş bir kadının gebelik ihtimali ortadan kalkmıştır.
Sizin durumda da nişanlınız ilişki sonrası adet görmüş ve adet sonrası da yeni bir ilişki yaşamamışsınız. Bu durumda hamilelik ihtimali yoktur. Bu da ikinci sorunuzun cevabıdır.
Yani, ''17 gün sonra normal zamanında adet olması ve 5 gün adetin devam etmesi gebelik riskini ortadan kaldırır mı?'' şeklindeki sorunuzun cevabı, evet adet olması gebelik riskini ortadan kaldırırdır.
Gelelim 3. sorunuza, sorunuz bu: Adet programında yumurtlama olarak gösterdiği tarihlerin ilk gününden itibaren hafif ağrıların olması ve belirtilen yumurtlama gününde gelen şiddetli ağrı yumurtlama ile alakalı olmayıp hamilelik olabilir mi? Nişanlım elden temas ile ilişkiden sonra çektiği ağrılar gebelik belirtileri olduğu için nişanlım hamile mi?''
Kesin cevabı da şu, nişanlınız hamile değil  yumurtlama döneminde görülen ağrılar bir gebelik belirtisi değildir. Ayrıca bahsettiğiniz gibi bu yumurtlama döneminde bir cinsel beraberlik yaşamadığınızdan döllenme de mümkün olmadığından nişanlınız hamile değildir.

Sonuç olarak belirttiğiniz bilgilerle kafanızdan hamilelik şüphesini  kaldırabilirsiniz.