Hamilelik Riski Var mı? Ertesi gün hapı da kullandı.

K.ız arkadaşımla 1 hafta önce bir beraberlik yaşadık.iç çamaşırım varken vajinasına girdim.Boşalıp boşalmadığım hakkında emin olamadım(sonrasında dışarı boşaldım ama 2.mi yoksa ilk boşalmam mıydı bilmiyorum) 1.5 gün içerisinde ertesi gün hapı kullandık.Yani iç çamaşırımla vajinaya girdiğimde veya boşaldığımda hamilelik olasılığı var mıdır,varsa nedir?

Tahlil.com Cevabı :

Belirttiğiniz ilişki ve ertes gün kapı kullanımı sonrası hamilelik riski çok düşük. Vajinaya dlirekt bir boşalma olmamış ve bu süreçte çamaşırınız olduğunu belirtiyorsunuz.Çamaşır bir şekilde sperm temasını önleyecektir.Ancak tabii ki kısmen de olsa çamaşırdan vajinaya sperm bulaşı ihtimali az da olsa vardır.Bu yönde ilave tedbir olarak ertesi gün hapı kullanımı yerinde olmuş.

Ertesi gün hapını da arkadaşınız  uygun zamanda almış bu da vajinaya olası bir sperm bulaşına yönelik önleyici olacaktır.

Sonuç olarak hamilelik olasılığı yok denecek kadar az görünüyor.Ancak düşük de olsa her ihtimale karşı arkadaşınızın adetinde en az 10 günlük bir gecikme olması halinde tedbiren de olsa idrarda gebelik testi uygulamak uygun olacaktır.

Sağlıklı günler dilerim.