Gebelik şüphesi var mı?

Yaş:24 25 Şubatta sürtünme yolu ile bir ilişkim oldu(iç çamaşırlarımız üzerimizdeydi). Son adet tarihim 16 Şubat olmasına rağmen adet göremedim ve 31 martta gebelik şüphesi ile hastaneye gittim. Kadın doğum uzmanı kanda beta hcg baktı ve değer <2 çıktı. Ayrıca karından ultrason ile de baktı her şeyin yolunda olduğunu söyledi ardından tarlusal yazdı ve düzenli kullandım. Bunun ardından 6 nisanda adet kanamam başladı ve 6 gün normal seyrinde sürdü. Bir sonraki ay 8 Nisanda yine uzamana danışmak istedim ve adet gecikmesi sebebiyle gittim doktor rahim duvarının kalınlaştırıyor birkaç gün içinde adetin başlayacağını söyledi zaten 10 mayısta adetim başladı fakat 3 gün ve daha az yoğun sürdü. Ben bu durumdan şüphelenip tekrar başka bir doktora gittim ayrıca kan testi de yaptırdım beta hcg <0,5 çıktı. Ve doktor rahmin temiz olduğunu söyledi. 8 Haziranda yine adet gördüm fakat aynı bir önceki gibi 3 günün ardından iyice azaldı.( Reglim normalde hep çok düzenli ve 6 gün sürerdi)Eklemem gereken şey şu: benim 25 şubattan sonra bir daha hiç ilişkim olmadı. Fakat o zamandan beri tüm gebelik belirtilerini yaşıyorum. Son zamanlarda da karnımın büyüdüğünü gözlemliyorum. Bu belirtilerin hepsi psikolojik mi yoksa yine de gebelik ihtimali olabilir mi lütfen yardımcı olun. Ayrıca adet kanının renginin açılmasının sebeplerini de öğrenmek istiyorum. Teşekkür ederim. Dosyalara 8 mayıstaki ultrason görüntüsünü ekliyorum.

Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar. Hem tahlil sonuçlarınızı hem de ultrason görüntüsünü inceledik.Kesinlikle hamilelik bulgusu yok. Ayrıca ilişki sonrası 3 kere adet görmüşsünüz. Bunlar da zaten hamile olmadığınızı kanıtlıyor Şubat ayındaki ilişki sonrası.

Sonuç olarak kesinlikle hamile değilsiniz ve hissettiğiniz belirtiler de muhtemelen hamilelik endişesi sebebiyle psikolojik.

Rahat olun ve hamilelik endişesini kafanızdan tamamen kaldırın.

Adet kanının rengindeki değişiklikler hormonal etkilere bağlıdır ve normalde görülebilir hamilelikle ilgisi yoktur.

Sağlıklı günler dileriz.