Gebelik Şüphesi var mı?

Öncelikle merhaba . Bundan 38 gün önce partnerimle korunmasız cinsel ilişkiye girdik ve vajinın dışa boşalma oldu . Ardından hemen ella hapı içtik ve 3-4 gün sonra düzenli reglini oldu . Ancak 38 gün sonraki ( yani bu ayki düzenli regli ) 7 gün gecikti . Gebelik durumu olmasından korkuyoruz . Olma olasılığı nedir veya bu gecikmenin sebebi aşırı stres ve hormonal bozukluk mudur ? Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim

Tahlil.com Cevabı :

Belirttiğiniz bilgilere göre hamilelik ihtimali yüzde sıfır. Şimdi de size nedenini açıklayayım. Öncelikle ertesi gün hapını uygun zamanda kullanmışsınız. Ertesi gün hapı % 98 oranında koruyucudur uygun zamanda alındığında. Ama daha önemlisi partneriniz söz konusu ilişki sonrası adetini görmüş. İlişki sonrası adet görülmüş olması adet kanaması öncesi yaşanan ilişkiye bağlı olarak hamilelik ihtimalinin tamamen ortadan kalktığını gösterir. Bu ayki adetinin gecikmiş olması ise asla söz konusu ilişki ile ilgili olamaz. Belirttiğiniz gibi stres, hormomal rahatsızlıklar bunun sebebi olabilir. Partneriniz muhtemelen 10 gün içinde adetini görecektir.
Yazdıklarınıza göre gebelik kesinlikle yok.
İçiniz rahat olsun.