Hamile Miyim ? - 2

1 ay önce sevgilimle sürtunmeyle birliktelik yaşadık ama vajinanın üst kısmı klitoris kısmında oldu zevk suyu temas etti mi etmedi mi bilmiyorum bu birliktelikten bir saat sonra ertesi gün hapı içtim aradan ve bir buçuk hafta sonra tam günümde regl oldum bir ay geçti hafta önce onun boxeri vardı bende bir şey yoktu aynı şeyi tekrar yaptık ve onun iç çamaşırında ıslaklık vardı zevk suyu gelmis bende iç çamaşırı yoktu ama biraz suyla yıkadım eve gittikten sonra da iç camasirimi değiştirdim olaydan sonra da tam günümde regl oldum ama internette gördüğüm hamile olmama rağmen 4 ay regl oldum karnım şişmesdi vs vs gibi yorumlar beni korkuttu bu tarz birliktelikle hamile kalma ihtimalim nedir?

Tahlil.com Cevabı :

 Merhaba; anlattığınız 2 şekilde de hamilelik riski söz konusu değildir. Birleşme olmadan ve sperm vajinaya temas etmeden hamilelik olmaz. Yazdığınız şekilde hamilelik sırasında adet görmeye devam etme ve karın şişmesi olmaması gibi durumlar nadiren olabilmektedir, ama sizin anlattığınız şekilde hamilelik riskiniz yoktur. Ancak sadece hamilelik riski için değil, cinsel yolla bulaşan hastalıklar için de önlem almak gereklidir, prezervatif kullanımı ve HPV aşısı yaptırmanızı öneririm.

Sağlıklı günler dilerim.