Kahverengi akıntı hamilelik belirtisi olabilir mi?

Merhabalar kız arkadışımla bir kere denizin içinde olmak üzere 12 13 14 haziran tarihlerinde sürtünme yoluyla ilişkiye girdik. Ve daha sonra asla ilişkiye girmedik.Ardından düzenli regl tarihinde 29 Haziran'da regl oldu kanamasının her zamankinden biraz daha fazla olduğunu söyledi. Genelikle 4 gün regl olur bu kanama da 4 gün oldu. Yani en azından biz bu kanamayı regl diye düşündük yerleşme kanaması olabilir mi ?Regl bittikten iki hafta sonra 16 Temmuz'da kahverengi akıntı geldiğini söyledi bu akıntı 3 gündür çok az bir sekilde devam ediyor. (Fotografını ekliyecegim) Beli de hafif hafif ağrıyor regl olurken genelde beli agrır Başka bir şikayeti yok yani cinsel organında yanma, sık tuvalette gitme vs gibi enfeksiyon belirtileri de yok sadece bazen çok korktuğunda midesinin bulandıgını söylüyor anksiyete hapı da kullanıyor. Bu kahverengi akıntılar daha önce sadece regl başlamadan bir gün önce oluyormuş böyle ara tarihinde hiç olmamıs. Ve regl her zaman düzenlidir.Hamile olmasından korkuyoruz riski var mı? Bu kahverengi akıntı yerleşme kanı olabilir mi? Son olarak bir tanıdığımız hamile olduktan sonra regl olduğunu söyledi bu da bizi korkuttu kız arkadaşım da böyle bir durum olabilir mi

Tahlil.com Cevabı :

Kız arkadaşınız verdiğiniz bilgilere göre kesinlikle hamile değil.Bunun nedenlerini de size açıklayalımç

1. 12, 13 ve  14 haziran tarihlerinde sürtünme yoluyla ilişki sonrası regl görmüş. İlişki sonrası regl görülmesi söz konusu ilişkilere bağlı hamilelik olasılığının ortadan kalktığını ifade eder. Ne yazık ki internet ortamında bu konuya dair bir çok yanlış bilgi yer alıyor. Zaten kanamanın yoğun olması bunun regl olduğunu yerleşme kanaması veya üstüne görme olmadığını destekliyor. Zira üstüne görme veya yerleşme  kanaması asla yoğun bir kanama olmaz.Yani sorunuzun cevabı bu yerleşme kanaması olamaz.

2. Gönderdiğiniz resmi inceledim. Kahverengi akıntı asla direkt bir hamilelik belirtisi değildir.Yerleşme kanaması az olur ve genellikle çoğunlukla  pembe renkte rdaha az olasılıkla kahverengi renkte olur. Zaten ilk soruda belirttiğim üzere sizde yerleşme kanaması riski kesinlikle yok.

Sonuç olarak kız arkadaşınızda kesin bir şekilde hamilelik riski yok. Kahverengi akıntı kadınlarda bir çok nedene bağlı olabilir.Ancak arkadaşınızda görülen kahverengi akıntı hamilelik ile ilgili değildir.

Şu bilgide nettir hamile olduktan sonra regl olunmaz. Bu mümkün değildir.