Hamile kalmış olma ihtimalim var mı?

4 gün önce sevgilimle sürtünme yoluyla bir ilişki yaşadım. ikimiz de çıplaktık sadece sürtündü boşalma olmadı. Fakat zevk suyu benim vajinama değdi mi değmedi mi bilmiyorum fakat değmiş olma imkanı çok yüksek. Korktuğum için ilişkiden 24-28 saat sonrasında ertes72 kullandım daha sonrasında beyaz tortulu bir sıvı geldi. akıntım var beyaz bir şekilde bugün de çok hafif kahverengi akıntı geldi. hamilelik riskim nedir acaba herhangi bir test ya da doktora gitmeli miyim?

Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar, ilişki sürecinde boşalma olmaması hamilelik olasılığını zaten ortadan kaldırıyor. Prostat salgısı olarak da bilinen zevk suyu zaten 1-2 küçük damladan oluşan şeffaf bir salgıdır. Bu suyun vajina değmesinden de hamilelik olmaz peniz vajina içine girmedikçe. Zaten siz tedbiren de olsa ertesi gün hapı da kullanmışsınız. Hapı uygun zamanda içmişsiniz.  Bu nedenle şu aşamada hamilelik şüphesi nedeniyle test yaptırmanıza ve doktora gitmenize gerek bulunmuyor.

Beyaz tortulu akıntı genellikle kadınlarda mantar enfeksiyonunda görülür. Böyle bir durumda akıntınız devam ederse enfeksiyon yönünden jinekolojik muayene için kadın doğum doktoruna başvurabilirsiniz.,,

Ertesi gün hapı kullanmanız adet döngünüzde düzensizlik yapabilir, adetinizde bir kaç günlük kaymalar olabilir. Ara kanamalar olabilir. Bu nedenle bu tür olasılıklara karşı hazırlıklı olun.

Sonuç olarak hamilelik yönünden riskli bir durumunuz gözükmüyor. Ancak beklenen adetiniz en az 10 gün gecikir ise benimle tekrar iletişime geçebilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.