Andrfloror testte Entrococcus 10 3.5 miktarında saptandı

Merhabalar Mina hanım nasılsınız ? Geçtiğimiz aralık ayında İYE geçirdim ve hala tam iyileşemedim. İlişki sonrası enfeksiyon kaptım tahlil sonuçlarımda sadece gonokokta sürüntüyle alınan testten candida albicans üredi ureplasma microplasma, klamidya ve idrar kültürü semen kültürü temiz çıktı bu testleri en az 4 defa yineledim tedavi sürecimde tetradox , tavanic rulid , CİPRO, AZİTRO kullandım , mantar için antifungal ilaç verildi mantar temizlendi. Tedavimi Acıbademde PRF BÜLENT ALAGOL PRF MUSTAFA SOFİKERİM ,DOÇ BURAK ÖZKAN yaptı .Maalesef tedavinin yanlış yürütüldüğünü düşünüyorum . Kendi araştırmalarımın sonucunda Prostatit olabileceğimi düşündüm Bülent hoca değilsin dedi Mustafa Hoca onun gibi birşeysin dedi. 2 seans ozon tedavisi aldım PRF Sinan ekici tarafından faydasını görmediğim gibi araştırmalarım sonucu zararlı dahi olabileceğini gördüm . Doğukan Sökmeni buldum bana 4 KAP TESTİ YAPTI ANDROFLOROR TESTTE Enterokok 10 3.5 üredi ve enfeksiyon olduğunu söyledi prostat masajı estw ile birlikte linezoid ve bactrim verdi günde bir defa kullanmak üzere .Tedavi kısmen işe yaradı şikayetlerimin çoğu azaldı fakat kafamı karıştıran konu bu test sonucunu diğer 3 doktora attığımda hala temiz dediler. Ayrıca 100de 100 iyileşmedim 8 günlük antibiyotik tedavim kaldı. Doğukan hoca Prostatit değil Kronik pelvik ağrı sendromun var dedi ayrıca bakteri var dedi. Sorum ise şu bu bakteri tedavi edilmelimidir tedavi süreci 3-6 ay kadar sürdüğü doğrumudur antibiyotiğe çok dirençliymiş . Sizin hızlı iyileşebilmem adına tavsiyeleriniz varmıdır. Şuanki şikayetim ise pelvik bölgede çok azda olsa huzursuzluk ve kısmen işeme bozukluğu diyebilirim. Gece idrara kalkma yok sık idrara çıkma yok ama eskiye göre daha sık ve ıslaklık hissi olabiliyor.

Tahlil.com Cevabı :

İyi günler , öncelikle geçmiş olsun, aldığınız antibiyotik tedavileri oldukça geniş spektrumlu ve ciddi tedaviler gibi görünüyor,

Androfloror cinsel bulaş tarama test sonucunuza göre cinsel yoola bulaşan bir hastalığınız görünmüyor, daha önce böyle bir bulaş oldu ise bile şu anda tamamen temizlenmiş görünüyor, Enterokok 10 üzeri 3,5 üremiş olması anlamlı değildir, cinsel yolla bulaşan bir hastalığı göstermez, bu durumda artık sadece idrar tetkiki ve idrar kültürü yaptırmak daha uygundur, o testlerde de sorun yoksa rahat olabilirsiniz, bu mikroorganizma sayısı enfeksiyon olarak kabul edilmez, ayrıca çok çeşitli antibiyotik tedavileri sırasında anladığım kadarı ile üretral bölgenin normal florası bozulmuş ve mantar enfeksiyonu tedavisi de almışsınız.

Öncelikle test sonucunuza  cinsel yolla bulaşmış herhangi bir hastalığınız yoktur, Enterokok için saptanan sayı bir enfeksiyonu göstermez ve tedavi gerektirmez, idrar tetkiki ve kültürü testini yaptırmanızı ve sonucunda yeniden yorumlamayı isterim.

Bu arada vücut floranızı güçlendirmek ve vücut savunmanızı artırmak için probiyotik almanızı öneririm..