Hamile Miyim Acaba - 2

Dönemim 4 gün gecikti idrar testinde ikinci çizgi çıktı bugün kan verdim sonucu bu şekilde çıktı, acaba hamile miyim göğüslerim birden bire çok büyüdü Şuan çok ağrıyor aynı şekilde belim ve sırtımda

Tahlil.com Cevabı :

Evet kan testi olan Beta HCG sonucuna göre hamilesiniz. Ancak bu henüz çok yeni bir hamilelik. Tahmini olarak 3 -4 haftalık. İdrar testinde çift çizgi çıkması da bunu doğruluyor. Fakat şu bilgiyi vermeliyim. Kesin gebelik tanısı için gebelik kesesinin ultrason muayenesinde görülmesi gerekir. Bu da 5. hafta itibariyle izlenir. Bu nedenle bir kaç hafta sonra size bu muayenenin de yapılması ve kesenin görülmesiyle hamilelik tanısı net olarak koyulacaktır. Şu aşamada sağlıklı bir gebelik için mevcut Beta HCG değerinizin 2 günde bir 2 ye katlaması da önemli bir kriterdir.

Hamileliğinizin sağlıklı olmasını dilerim.