Hamile miyim? Beta HCG 8007.

En son adet tarihim 3 Mart ve ilişki tarihim 13 MartNisan ayı adetim 3 gün gecikti ve bugün beta HCG testi yaptırdım. Sonuç 8007 ne anlamam gerekiyor?

Tahlil.com Cevabı :

Tahlil.com'a sormuş olduğunuz Beta HCG  sonucunu değerlendirdik. Hayırlı olsun sonucunuz  hamilelik lehine. Tahmini olarak 6 haftalık bir gebelik gözüküyor.Fakat tek başına bu Beta HCG değerine bakarak hamilelik tanısı kesin olarak koyulamaz.
Doktorunuzun da önerisiyle, önümüzdeki günlerde yapılacak Beta HCG testi sonuçlarında  Beta HCG değerinde yükselme görülmesi ve daha da önemlisi yapılacak ultrason muayenesinde de gebelik kesesinin görülmesi kesin hamilelik tanısını koymayı sağlayacaktır.
Sağlıklı bir gebelik dileriz.