Hamilelik olabilir mi bende acaba?

Merhaba benim 11 şubatta bir ilişkim oldu ama boşalma olmadı yinede 1 saat içinde ertesi gün hapı kullandım 14 şubatta yumurtlama günümdü bundan dolayı korktum sonrasında 1 Martta regl oldum 7 gün sürdü bu sırada idrar testi yaptım negatif sonuç sonrasında 1 Nisan da regl oldum 6 gün sürdü sonrasında 22 nisanda regl oldum normal reglimden 8 gün önce oldu ve 11 gün sürdü bu sırada da idrar testi yaptım negatif çıktı en son reglim 19 mayısta oldu yine tahmini regl günümden 6 gün önce ve bu sadece 3 gün sürdü bunlar çok kafama takılıyor uyku uyuyamaz hale geldim idrar testinde yanlışlık olma ihtimali var mı form sitelerinde de hamileyken regl oluyorum olduğunu söyleyen yüzlerce insan var böyle bişey mümkün mü bu yorumları gördüğüm için regl olduğum halde rahatlayamıyorum önceden hiç düzensiz regl olmuyordum şuanda çok düzensiz böyle bir ihtimal var mı bir de bir ay sonra hastane stajım var sağlık tarama testine giricem her hangi bir şey çıkabilir mi çok korkmuş durumdayım psikolojik olarak çöktüm alt karın ağrıları ve kabızlık yaşıyorum 22 yaşındayım daha önce herhangi bir kadın hastalığı yaşamadım yani 11 şubattan bu zamana 4 kere regl oldum ama regl çok düzensiz olmaya başladı en son da 19 mayısta oldum tahmini reglden 6 gün önce ve 3 gün yoğun kanama oldu bu yerleşme kanaması olabilir mi 11 Şubat sonrası şüpheli ilişki olmadı defalarca idrar testi yaptım sabah ve akşam yanlış çıkma ihtimali var mı lütfen cevaplar mısınız çok stresliyim

Tahlil.com Cevabı :

İçiniz rahat olsun kesinlikle hamile değilsiniz ve hamile olmazsınız verdiğiniz bilgileri incelemem sonrası.
Gelelim neden hamile olmadığınız konusundaki açıklamalarıma:

1.Ertesi gün hapını doğru zamanda kullanarak gereken önlemi almışsınız bu hamileliği önleyecektir.
2.1 Mart tarihinde adet görmüşsünüz, ilişki sonrası adet görülmüş olması şüpheli ilişkiye bağlı hamilelik ihtimalinin ortadan kalktığını gösterir.
3. Ayrıca gebelik testi yapmışsınız bu da negatif çıkmış.Bu da hamilelik olmadığı yönünde bilgi veriyor. Kaldı ki ardından defalarca test yapmışsınız ve hepsi negatif çıkmış.
4. İlişki sonrası 4 kere adet gören bir kişiniz zaten hamile olmasından söz edilemez.

Forum sitelerinde ne yazık ki bir çok yalan yanlış ifade var. Onlara itibar etmeyin.Forum sitelerinde  hamileyken regl olduğunu söyleyen yüzlerce insan var diyorsunuz ancak böyle  bir şey mümkün değil. Adet düzensizliğiniz devam ederde hormonal bir rahatsızlığınız olabilir veya polikistik over sendromu gibi bir probleminiz olabilir. Bu nedenle bir meslektaşıma gidip muayene olmanız gerekebilir.

Hamilelik ihtimaliniz kesinlikle olmadığından yerleşme kanaması da görmüş olamazsınız.

Sonuç olarak net bir şekilde hamile değilsiniz ve hamilelik korkusunu da lütfen biran önce kafanızdan atın ve kendinizi hamile olmadığınız konusunda inandırın.

Sağlıklı günler dilerim.