Hamilelik söz konusu mu ?

İyi günler hocam 6 Mayıs 2023 ve 12 Mayıs 20223 tarihleri arasında cinsel birliktelik yaşanmış erkeğin korunduğu bir şekilde. Daha sonra 14 Mayıs 20223 ve 20 Mayıs 2023 tarihlerinde regl olduğunu söylüyor hasta sonrasında ise 28 mayısa kadar lekelenmeler yaşamış birkaç gün geçmiş tekrar lekelenme yaşamış 4 Haziran ve 9 Haziran arası tekrar regl olduğunu söylüyor hasta ve o günden sonra herhangi bir akıntısı olmamış 16 Haziran günü Kadın doğum Hekimine gitti ultrason ile karnından ve vajina içine bakmış bir sorun olmadığını söylemiş ve kontrol amaçlı kan testi istemiş sonucu dosya olarak ekledim <0.100 sizce gebelik ihtimali var mı ? ve testte yazan Premenepozal 0 - 1 Postmenepozal ne demek açıklar mısınız ? Maili gönderdiğim tarih itibari ile tekrarlayan bir sorunu yok Hasta 21 yaşında ve o dönem stresli bir dönemiymiş endişelenmeli miyiz ?

Tahlil.com Cevabı :

Hamilelik yönünden stres yapmanıza veya  endişe duymanıza gerek yok. İlişki sonrası adet görülmüş olması üstelik de ilişki sonrası yapılan Beta HCG testinin de <0.100 yani negatif çıkması hamilelik olmadığını kesinlikle gösteriyor.
Testin yapıldığı kişi 21 yaşında olması sebebiyle premenopazal veya postmenopozal dönemde değildir. Yani bu testin yapıldığı kişiyi ilgilendiren bir durum değil. Genel bir bilgi olarak sonuç raporuna eklenmiş.
Sonuç olarak test sonucu kesinlikle hamile olunmadığını gösteriyor. İlave olarak da ilişki sonrası görülen adet kanaması da hamilelik olmadığını ayrıca teyit ediyor.
İçiniz rahat olsun, hamilelik söz konusu değil.