Hamilelik var mıdır? Yardımcı olur musunuz?

Merhaba ben adetimden 10 gün önce sürtünme yolu ile ilişkiye girdim boşalma olmadı ama vajina girişine zevk suyu gelmiş olabilir. Aynı zamanda doğum kontrol hapı kullanıyorum yaklaşık 4 senedir. İlişkiden 10 gün sonra adetim geldi ve normal kanamamdı kanamam devam ederken idrar testim negatif çıktı 6 gün kadar sürdü her zaman olduğu gibi adetimin 2. günü doğum kontrol hapının yeni kutusuna başladım. adetim bittikten 1 hafta sonra tekrar idrar testi yaptım ve yine negatif çıktı 2. ayda yeni kutu da bitti şimdi diğer adetimi bekliyorum 3 gün oldu fakat hala gelmiş değil. Hamilelikten korkuyorum ve bu beni aşırı derece olumsuz etkilemeye başladı psikolojik bir sorun olduğunu düşünüyorum. sizin yazdıklarınızın hepsini tek tek okudum ama ben de sormak istedim lütfen yardımcı olur musunuz.

Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar. İlişki sonrası adet görmüş olmanız hamilelik ihtimalinin ortadan kalktığını gösteriyor. Zaten belirttiğiniz sürtünme yoluyla ilişkilerde hamilelik ihtimali yok denecek kadar azdır. Üstelik doğum kontrol hapı da kullandığınızı ifade ediyorsunuz bir yandan. Hem ilişkinin sürtünme ile olması hem de doğum kontrol hapı kullanmanıza rağmen gerek olmasa da idrarda gebelik testi yaptırmışsınız o da negatif çıkmış. Yani hamilelik ihtimali kesinlikle yok sizde.
Sizin gibi hamilelik  korkusunu takıntı haline getiren ve gereksiz yere test yaptıran her adet dömeni sonrası adette bir kaç gün gecikme olduğunda hamile oldum endişesini yaşayan ve bu durum psikolojilerini de bozan bir çok okurumuz var. Sizde de psikolojik yönden bir takıntı var  yazdıklarınızdan anladığımız kadarıyla. Bu nedenle bu konuda psikolojik bir destek almanız ve psikiyatrik bir muayene olmanız uygun gözüküyor.

Sonuç olarak içiniz rahat olsun hamilelik ihtimaliniz yok ancak bir psikiyatri doktoruna bu durumunuzun tedavisi amacıyla başvurmanızda yarar var.