Hıv Rna Kantitatif - 2

Hocam merhaba, Sürekli üst üste aynı şeyleri soruyorum gibi oluyor ama size ekte bütün yapılan test ve sonuçlarımı detaylı iletiyorum. Anti hıv testi hiç birinde görünmüyor. Bana sadece söylenen Anti-Hbs (Elisa) testi yapılmış Elisa hıv demektir bu değeriniz de yüksek çıkmış dendi ve ek testler istenerek ek istenen testlerin aynısı nişanlımdan da istendi tüm sonuçları da negatif çıktı. Son olarak ekte ki sonuçlarımı da yorumlarsanız sevinirim çünkü bu durum beni söylendiği günden beri çok rahatsız ediyor.

Tahlil.com Cevabı :

Merhaba, tüm tetkiklerinizi inceledim. Dediğiniz gibi bu testler içinde anti HIV testi yok, muhtemelen doğrulamaya gönderilmişse onun sonucu ile birlikte verilecektir, ancak HIV RNA pozitif  gorunuyor, bu da elisa AntiHIV testinizin de pozitif ciktigini gösterir. Diğer testlerinizde sorun görünmüyor.sizin bu durumda testi isteyen doktorunuzdan açiklama istemeniz uygun olacaktir.                                                               Saglikli gunler dilerim.