İdrar tahlili örneği laboratuvara geldikten sonra ne kadar zaman içinde tahlil yapılmalıdır?

Tahlil.com Cevabı : Laboratuvara gelen idrar numuneleri zaman geçirmeden en fazla 1 saat içinde çalışılır.Bekleyen idrarda hücreler ve silendirler kaybolmakta, pH artmakta; glukoz, aseton,keton cisimleri, bilirubin ve ürobilinojen azalmaktadır.Bu durum da yanlış sonuçlara neden olabilmektedir.