İğne olacak kadar mı düşük, korkuyorum. Saygılar.

Merhaba hocam, 2 aydır kanımdaki ferritin ve demir eksikliği yüzünden demir ilacı kullanıp, kontrol için tekrar kan tahlili yaptırdığımda ferritin'in 9.0 ve b12 vitamini'nin de 132 olması nedeniyle aile hekimim b12 iğnesi verdi. 1000mg Dodex . İğne olacak kadar mı düşük, korkuyorum. Saygılar.

Tahlil.com Cevabı : Demir ve B12 eksikliği var ise öncelikle midenizin incelenmesi gereklidir.. B12 düzeyiniz düşük ve tek tedavisi de dodex iğnesidir..