Kızım 1 yıl önce ateşle uyurken kaldırdım wc için ama başı döndü ve düştü. 15 saniye içinde kendine geldi. Acilde ayağa aniden uykudan kalktığı için bu olay olm

Kızım 1 yıl önce ateşle uyurken kaldırdım wc için ama başı döndü ve düştü. 15 saniye içinde kendine geldi. Acilde ayağa aniden uykudan kalktığı için bu olay olmuş denildi. Sadece kansızlık çıktı. Hgb 10.2 idi.Bundan yaklaşık 1 yıl sonra yine uykudan uyanıp wc ye gittiğinde başı dönüp yere düştü kısa sürede kalktı baktım 38 derece ateşi var hgb 9.7 çıktı bu iki kısa bayılma ciddi olabilir mi

Tahlil.com Cevabı : Çoğu insanda ani hareketle kalkma,doğrulma sonucunda baş dönmesi,halsizlik ve bazen de bayılma olabilir.Bunun nedeni ise ortostatik hipotansiyon.Yani ani hareketle tansiyon düşmesi.Ayağa kalkınca kanın aşağıya doğru hücum etmesi sonucu vücudun üst yarısında kan azalarak kan basıncının düşmesine neden olur.Kızınızın hasta olması da bu durumu desteklemiş olabilir.Ancak yine de kesin olarak emin olmanız için bir nöroloji bölümüne başvurmanızda fayda vardır.